Nedobija?

Nieco nefunguje na aute? Spytajte sa, mozno niekto poradi. Len pre MEGANE II.
Ľudkomilko
Nováčik
Dátum registrácie: Ne Apr 23, 2017 7:28 pm
Typ vozidla: Megane ll htch 1.9 dci 88kw 296 000km

Nedobija?

Príspevokod užívateľa Ľudkomilko » Ut Apr 25, 2017 8:12 am

Zdravim meganistov
Od jedneho nastartovania mi zacala preblikavat bat+stop,dal som bateriu na reinkarnaciu a ma teraz uz 13,5V po odpojeni z nabijacky predtym mala iba 12.0V ,ale myslim si na nedobijanie alt ale v otackach 2000 a vyzsie dobija,mozno regulator napätia
Sorry za i y :renmeg:
Užívateľov profilový obrázok
ALESheeno
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Jún 05, 2016 12:55 pm
Typ vozidla: Mégane I Cabrio
Scénic RX4
Scénic I
Megane II GrandTour
Megane II Limousine

Re: Nedobija?

Príspevokod užívateľa ALESheeno » Ut Apr 25, 2017 7:00 pm

Hned po odpojeni z nabijacky moze mat aj vadny akumulator 13.5V, skus to zmerat napr. hodinu po nabiti ze aku tam bude pokles napatia. Dobra bateria by mala mat po ustaleni 12.5-12.6 V. Ak ju uz mas namontovany mozes ju zmerat voltmetrom aj priamo v aute ked je pripojena, potom nastartuj a pri beziacom motore zmeraj ake ma napatie. Malo by byt minimalne 13.8V a maximalne 14.5V, zalezi od toho co vsetko elektricke je zapnute a ake mas otacky motoru. Ak po nastartovani namerias hodnotu medzi 13.8 - 14.5 tak regulator by mal byt OK.
Moze byt aj to ze odchadza bateria, a tak vypise chybu dobijania, osobne som sa stretol s tym ze v akumulatore bol jeden zo 6 clankov vadny a pri urcitej teplote sa staval nefunkcnym. Ked som mal bateriu doma alebo v garazi v takej beznej teplote tak sa javila ako dobre fungujuca. Ked som ju vylozil von kde bolo cca. 5°C tak mala iba 10V a spravala sa ako vybita, stacilo ju dat do tepla a znovu ukazovala 12.5V. Auto mi tiez obcas rozsvecovalo kontrolku dobijania, zalezalo od vonkajsej teploty.
Obrázok RENAULT Megane II PH1 Grandtour 1.9 dCi 88kW M6
Obrázok RENAULT Megane II PH2 Limousine 1.6 16V 82kW M5
Ľudkomilko
Nováčik

Príspevokod užívateľa Ľudkomilko » Ut Apr 25, 2017 7:24 pm

Dik
Takze dnes som absolvoval cestu dlhu 460km lebo som musel ,isiel som len na baterke,takze musi byt fakt dobra lebo vydrzala ,poslednych 30km mi odchadzalo servo svietilo vsetko mozne,isiel som samozrejme bez svetiel ,radia,proste som nemal nic zapnute,aj ked som vedel ze na 100% nedobija asi som trocha svihnuty,ale ratal som stym ze po ceste kupim jednu novu baterku,zajtra pojdem do autoelektroservisu nech daju na repas alt ,cez noc necham na nabyjacke bat ak este bude fungovat,
Budem tu pisat dalej ako som dopadol co kolko stalo a tak ,riesim veci v BA
Ľudkomilko
Nováčik

Príspevokod užívateľa Ľudkomilko » Pi Apr 28, 2017 4:13 pm

Tak uz je to spravene,opotrebovany alternator,len vybratie stalo trosicka menej ako repas alternatora ,takze spravili to za 160€ ,ale ze na rozobratie asi najhorsie auto,auto ma 297 000km
Tak zatim
Užívateľov profilový obrázok
ALESheeno
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Jún 05, 2016 12:55 pm
Typ vozidla: Mégane I Cabrio
Scénic RX4
Scénic I
Megane II GrandTour
Megane II Limousine

Príspevokod užívateľa ALESheeno » Ne Apr 30, 2017 2:28 pm

WTF :o :o :o
tyy vole taky dojazd na baterke, ked si predstavim len spotrebu palivoveho cerpadla a posilnovaca riadenia tak to je hadam aj nemozne :)
tak teda nech dobre sluzi novy alternator
Obrázok RENAULT Megane II PH1 Grandtour 1.9 dCi 88kW M6
Obrázok RENAULT Megane II PH2 Limousine 1.6 16V 82kW M5

Návrat na "Technické záležitosti Megane II."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný