Kompresor klimatizacie

Nieco nefunguje na aute? Spytajte sa, mozno niekto poradi. Len pre MEGANE II.
Užívateľov profilový obrázok
tinusa.s
Nováčik
Dátum registrácie: St Nov 02, 2011 10:10 am
Typ vozidla: Renault Megane II Grandtour, 1.5 dCi, 74kW, 2004

Kompresor klimatizacie

Príspevokod užívateľa tinusa.s » Pi Mar 10, 2017 8:59 am

Ahojte, prosim prosim, nemozem to nikde najst, mozno napisem aj blbost, len servis mi zistil ze mam zly kompresor klimatizacie, huci mi to pri nastartovani, vraj aj nejaky remen na klimatizacii ma vyrachany...servis samoska nad 600eur vraj, nakolko chcem auto predat, s tym ze je nefunkcna klima, neda sa prosim nejak ten kompresor len odpojit aby to nehucalo ako blaznive, alebo ten remen dat dole? Klima aj tak nefunguje....aby mi fungovalo len fukanie :)
Renault Megane II Grandtour, 1.5dCi, 74kW, 2004
ALESheeno
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Jún 05, 2016 12:55 pm
Typ vozidla: Mégane I Cabrio
Scénic RX4
Scénic I
Megane II GrandTour
Megane II Limousine

Re: Kompresor klimatizacie

Príspevokod užívateľa ALESheeno » Pi Mar 10, 2017 11:26 pm

Tak fukanie je jedna vec, to robi ventilator kurenia a klima je druha vec. Ak mas vydraty drazkovy remen ktory pohana aj klimu tak urcite ho vymen, ten remen pohana aj alternator (pre laika: vyraba elektrinu). Teraz mi napada ze mozno by bolo riesenim kupit kratsi remen, na verziu auta bez klimatizacie ale neviem ci by tam konstrukcne sadol.
tinusa.s
Nováčik
Dátum registrácie: St Nov 02, 2011 10:10 am
Typ vozidla: Renault Megane II Grandtour, 1.5 dCi, 74kW, 2004

Príspevokod užívateľa tinusa.s » So Mar 11, 2017 4:49 pm

Dakujem za odpoved, ide o to vraj mam zly kompresor klimy, a z toho sa mi zodral ten remen (vraj). Ak vymenim kompresor za nejaky starsi z buracky a dam novy remen, treba este nieco ine vymenit,alebo by to malo takto stacit? Ide o to ze xhcem auto predat, a nechce sa mi menit na tom milion veci len aby to fachčilo :)
Renault Megane II Grandtour, 1.5dCi, 74kW, 2004
ALESheeno
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Jún 05, 2016 12:55 pm
Typ vozidla: Mégane I Cabrio
Scénic RX4
Scénic I
Megane II GrandTour
Megane II Limousine

Príspevokod užívateľa ALESheeno » So Mar 11, 2017 9:47 pm

Ano malo by to stacit. Ak tam das kompresor ktory nebude mat rozbitu elektromagneticku spojku a bude mat v pohode lozisko tak ti to vyriesi problem.

Návrat na "Technické záležitosti Megane II."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných