pretlakovy ventil olejoveho filtra [VYRIEŠENÉ]

Nieco nefunguje na aute? Spytajte sa, mozno niekto poradi. Len pre MEGANE II.
Užívateľov profilový obrázok
ALESheeno
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Jún 05, 2016 12:55 pm
Typ vozidla: Mégane I Cabrio
Scénic RX4
Scénic I
Megane II GrandTour
Megane II Limousine

pretlakovy ventil olejoveho filtra [VYRIEŠENÉ]

Príspevokod užívateľa ALESheeno » St Mar 08, 2017 10:11 am

Servuste,
chystam sa menit olej v mojom 1.9dCi 88kW r.v. 2005.
Teraz tam mam filter zhodny s benzinovymi motormi s pretlakovym ventilom kalibrovanym na 1,3bar
V mototechnach a e-shopoch takmer ani nevedia co predavaju. Vsetci mi tvrdia ze tie filtre su rovnake pretoze maju rovnake zavity a pasuju na niekolko typov motorov. Ano konstrukcne tam sedia ale rovnake urcite nie su, iba ak na pohlade ved kazdy otvara v pripade zanesenia obtokovy kanalik pri inom tlaku.
Diesel ktory olej znecistuje viac v porovnani s benzinom ma rovnaku velku filtracnu vlozku. Povedzme ze benzin ju zanesie po 15tis km, potom uz olej cez nu nevladze pretekat a pretlakovy ventil 1,3 bar otvori obtokovy kanalik. Diesel vytvori take iste mnozstvo necistot povezdme po 10tis km a zvysnych 5tis do vymeny mi nebude filtrovat olej ale bude mi len pretekat cez obtokovy kanalik. Preto som nazoru ze filter pre diesel by mal mat pretlakovy ventil kalibrovany na vyssi tlak. Na trhu su dostupne 2 aj 2,3 alebo 2,5 bar.
Neviete niekto aky typ tam ide?
Mozno tam aj ide s tlakom 1,3bar ale s vacsou filtracnou vlozkou ale taky rozmer nemaju.
Viem ze to vyzera ze robim z komara somara, ved je to len filter ale mam to auto vo vybornej kondicii, rad by som mu dal to co tam naozaj patri.
Naposledy upravil/-a ALESheeno v Po Mar 13, 2017 8:18 pm, upravené celkom 1 krát.
Užívateľov profilový obrázok
ALESheeno
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Jún 05, 2016 12:55 pm
Typ vozidla: Mégane I Cabrio
Scénic RX4
Scénic I
Megane II GrandTour
Megane II Limousine

Re: 1.9dCi 88kW pretlakovy ventil olejoveho filtra

Príspevokod užívateľa ALESheeno » Po Mar 13, 2017 8:16 pm

Tak som sa k tomu nakoniec dopracoval.
V prilozenom linku najdete snad kazdy model a kazdu moznu motorizaciu a velmi prehladne je tam napisany aj tento udaj.
https://catalog.mann-filter.com/EU/cze/vehicle/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/Vozidla/osobn%C3%AD%20a%20u%C5%BEitkov%C3%A9%20vozy/RENAULT;jsessionid=BA7591FC960E98E9BC6333081F190364

Návrat na "Technické záležitosti Megane II."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní