dorabka tempomatu

Nieco nefunguje na aute? Spytajte sa, mozno niekto poradi. Len pre MEGANE II.
Užívateľov profilový obrázok
sparco88
Priateľ klubu
Dátum registrácie: St Máj 26, 2010 7:22 pm
Typ vozidla: R. Megane II. predfacelift
Kontaktovať užívateľa:

Re: dorabka tempomatu

Príspevokod užívateľa sparco88 » Po Nov 24, 2014 12:28 am

Ahoj elis3, v mojej "garazi" mas popis ako som to ja robil, nemas pripravenu kabelaz na tempomat treba ju natiahnut z riadiacej jednotky na vypinac + tlacitka na regulaciu. Ja som to robil podla navodu čo je tu. Mal som pod volantom nevyuzite ovladanie radia tak som to prerobil na to. http://www.forum.meganeklub.sk/phpbb3/v ... &start=175
MEGY II HB 2003 1.6 16V
Nováčik
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 8:31 am
Typ vozidla: R. Megane II grandtour, 1,6 16V, 2008

Príspevokod užívateľa majo.d » Ut Nov 25, 2014 2:38 pm

Caute, takze idem do tempomatu aj ja. Nemam predpripravu  tu na fore som nasiel skoro vsetky informacie. Schema zapojenia tempomatu http://www.forum.meganeklub.sk/phpbb3/v ... 00#p113780
Detailne fotky z instalacie http://www.forum.meganeklub.sk/phpbb3/v ... 75#p115346
Mam ale este par otazok. Kedze nemam cas rozoberat auto kvoli zistovaniu, tak sa pytam. „pozil som kabliky z maticnej dosky z pc“ – na maticnej doske byva viac druhov konektorov. Napajacie – tie su okruhle s priemerom 1,5-2mm a datove (pripajaju sa nimi aj tlacidla, diody...)- tie su stvorcove a tenke –do 1mm. To su moje odhady kedze ich nemam moznost zmerat. Ktore su tam?
Druha otazka: „+12v z poistkovej skrinky v motore z konektoru PPH2 brown z kontaktu cislo 11 (zlty kabel)“ ako sa nan pripojit? Pripojit este jeden kabel do tohto konektoru? To by som nerad. To by som kupil novy konektor. V tom pripade potrebujem vediet rozmery konektoru. Alebo pouzit nieco taketo: http://www.gme.sk/kw-2-p656-274 na to potrebujem vediet prierez toho zlteho kabla.
Potrebujem od vas tieto dve informacie. Pomohla by aj fotka tych pinov a fotka napojenia na „+12V (zlty kabel)“
Kedze tempomat chcem dorobit na prvy krat, rychlo a „bezbolestne“(rozumej otazky od manzelky...a preco si to nespravil uz minule, ked si to mal rozobrate, a na co to rozoberas druhy krat...) tak tieto odpovede potrebujem a budem vam za ne vdacny.
Majo
RENAULT MEGANE II GRANDTOUR 1,6 16V
jozefr
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: Ut Sep 29, 2009 8:46 am
Typ vozidla: Renault Megane II Grandtour 2005

Príspevokod užívateľa jozefr » Ut Nov 25, 2014 3:27 pm

Ja som dorabal tempomat a konektory som si zohnal priamo z ineho meganu netusim ci nejake z pc pasuju to ti tu asi nikto nepovie. Ale co ti poviem je ze staci do toho konektora zatlacit kabel aj bez konektora z izolaciou priamo len taky ako odcvaknes s kliestami a nebude problem. Takto som to mal rok a viac. Treba ale prepichnut s niecim taku gelovu izolaciu vo vnutri konektora lebo len kabel sam to neprelezie.

Na ten zlty kabel v poistkovej skrini som sa pripojil rychlospojkou ale ano pozor na hrubku zil. Ten zlty je hrubsi mozno aj 2mm. Neviem presne nemeral som to. Teraz to ale mam uz zapajkovane.

Nepocitaj s tym ze v Renaulte alebo kdekolvek inde okrem samozrejme vrakoviska taketo konektory zozenies takze urcite ich neposkod.

Cele riesenie a riziko je ale na tebe. Neverim ale ze to uplne na prvy krat spravis. Ja som to stale troch upravoval lebo sa mi to nepacilo a vymyslel som nieco lepsie/nove.
Garaz Renault Megane II Grandtour 2005, 1.5dci 78kW (chip 89kW/301NM), 6st man. Obrázok
jozefr
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: Ut Sep 29, 2009 8:46 am
Typ vozidla: Renault Megane II Grandtour 2005

Príspevokod užívateľa jozefr » So Jún 13, 2015 4:48 pm

Tak tempomat zacal trocha strajkovat, sice sa zapne ale nechce naskocit ziadna rychlost, obmedzovac ale funguje bez problemov. Tlacitka som vcera premeral a vsetky su ok.
Na cz fore som zistoval co by mohlo s tym byt a vyzera to na senzor spojky. Nachadza sa nad spojkovym pedalom, vybera sa uplne lahko uz som ho aj obzrel, nevyzera poskodeny ale pre istotu ho vymenim.
Zatial som skusal pri jazde potiahnut spojkovy pedal trocha vyssie a dotlacil tak spinac hlbsie a pomohlo to.
Garaz Renault Megane II Grandtour 2005, 1.5dci 78kW (chip 89kW/301NM), 6st man. Obrázok
marian210
Nováčik
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2016 3:26 pm
Typ vozidla: Megane II

Príspevokod užívateľa marian210 » Ut Mar 29, 2016 8:10 am

Hladam niekoho kto by mi pomohol natahat kabeláž na tempomat z riadiacej jednotky
Original tlačítka na volant mám, aj spínač vedľa svetiel.
Okres ZH,(prídem aj ďalej)
Nechcem to zadarmo na cene sa určite dohodneme.
Za ochotu veľmi pekne Ďakujem.
majo.d
Nováčik
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 8:31 am
Typ vozidla: R. Megane II grandtour, 1,6 16V, 2008

Príspevokod užívateľa majo.d » So Máj 27, 2017 6:45 pm

Tak som sa k tomu dokopal. Mal by som ist do chorvatska... Tempomat funguje. Tahal som kabelaz od rj. Ked budem na pc, tak pridam fotky z montaze. Zatial mam len 4 spinace na kabli. Asi dam na koniec lavej packy maly joystick. Da sa lava packa rozobrat? Ak neporadite, tak pojdem na vrakac a budem skusat...

pouzil som pin bez zelenej izolacie. nezmestila sa do diery.
pri nasuvani do konektora som musel povitiahnut zelenu zarazku.
Obrázok
zatlacal som pin,pokial som nepocul cvaknutie. vtedy sa uz nedal vytiahnut.
tu uz mam 4 nove kable a zatlacenu zelenu zarazku

predchadzajuci majitel natiahol napajanie k zosilnovacu. Ja som popri nom pretiahol tieto 4 kable do kabiny,

napajanie beriem od poistiek vlavo od volantu.
RENAULT MEGANE II GRANDTOUR 1,6 16V

Návrat na "Technické záležitosti Megane II."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný