Autokozmetika

Debata ktora nema hranic
Užívateľov profilový obrázok
Lio
Meganista
Dátum registrácie: Pi Máj 07, 2010 1:06 pm
Kontaktovať užívateľa:

Autokozmetika

Príspevokod užívateľa Lio » Št Júl 21, 2011 8:10 am

Caute,

sice nie moc, ale trochu som na tuto temu na fore hladal a nenasiel moc, tak ma napadlo ze by som zalozil tuto temu, kde by sa dalo sa podelit so skusenostami s autokozmetikou a poradit sa kto co pouziva a ake su vysledky...

Ja osobne som siel najprv do Autoglymu. Pristup predajcu fajn, porfolio produktov dobre, len co mi trosku vadilo ze nemaju vlastnu spongiu na umyvanie. Takze to som dokupoval ine a dlho nemali vlastny odstranovac hmyzu.(uz maju)

Skusenosti:

Bodywork shampoo conditioner - pocity zmiesane. Bud som to zle nariedil, alebo to bolo absenciou WAP-ky a odstranovaca hmyzu, ale ani po 2 umytiach nebolo auto uplne ciste.

Hi tech Flexi water blade - povodne som myslel ze som vydrbal prachy na blbost, ale je to super lebo 2-3 min po umyti mam auto suche a staci obluky ususit uterakom

Hi Tech Microfibre Drying Towel - uterak dobre susi, len som si ho trochu zaspinil a na vycistenie asi budem musiet prat.

Fast glass - rychlocistic na sklo - dobre vysledky. Sklo sa krasne leskne. Ani sa tak moc nemina.

Car glass polish - malo by to na okne vytvorit jemnu vrstvu na ktoru sa potom tazsie lepi hmyz. Nejaku zmenu som postrehol, aj ked ktovie ci to nie je placebo effekt. Faktom ale je ze najprv to treba naniest a potom lestit, cim som si zasa zasral lak okolo okien, takze som z toho az taku radost nemal.

Ultra deep shine - lestiaca voskova pasta najlepsia na tmave farby -skusenost velmi dobra. Sice sa pri tom clovek namaka, ale vysledok stal fakt za to. Mensie skrabance na laku zakryla a ten lesk fakt zaujal. Taktiez kvapky po aute uz netecu a len stoja :)

Extra gloss protection - malo by to este zvyraznit farby po pastovani, ale neviem to moc posudit ci to urobilo nejaku zmenu... a hlavne dalsie pastovanie tu vrstvu odstrani, takze davat az ked to nejaky cas neplanujes opat pastovat.

Bumper care - zla skusenost. naniesol som a plasty ostali pokryte povlakom. Potokm som volal s predajcom a ten hovoril ze som to mal vylestit na co si povodne nespominam ze by povedal, takze pri dalsom lesteni uvidime a dopisem vysledok.

Instant tyre dressing - na leskle pneumatiky. Vysledok super aj to celkom dlho vydrzi na gumach, ale dost vela sa toho minie, kym clovek nastrieka 4 gumy, takze mali dat bud lepsi rozprasovac, alebo nizsiu cenu...

Co ma kus serie je ze Autoglym na Slovensku zatial nema v ponuke vosk ani iny pripravok na konzervovanie diskov a tak rozmyslam ci skusit Wheelgueard od Chemical guys, alebo poviem predajcovi nech objedna nieco podobne od AG, lebo ked ma clovek nalestene auto a na diskoch pasy od vody, tak to pokazi dojem. Takze ohladom skusenosti zatial tolko.

Dalsie nazory a skusenosti vitane :)
Petrolhead ~ Megane RS 250, Kangoo II. ~ Petrolhead
Lio
Meganista
Dátum registrácie: Pi Máj 07, 2010 1:06 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Lio » Pi Júl 22, 2011 9:21 pm

sakra co tu nikto nelesti ?

PS: vosk na disky uz mam doma, ak bude zajtra aspon chvilu dobre pocasie, tak sa dm do toho :)
Petrolhead ~ Megane RS 250, Kangoo II. ~ Petrolhead
sparco88
Priateľ klubu
Dátum registrácie: St Máj 26, 2010 7:22 pm
Typ vozidla: R. Megane II. predfacelift
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa sparco88 » Pi Júl 22, 2011 10:28 pm

cauko- vidim ze uz mas ake take skusenosti... chcel by som sa spytat co by si odporucil aku lestiacu(brusnu) pastu na lak... pripadne neaky set - hruba/stredna/finish ?
MEGY II HB 2003 1.6 16V
JuriF
Člen
Člen
Dátum registrácie: So Jún 18, 2016 7:58 am
Typ vozidla: R. Megane IV BOSE 2016

Re: Autokozmetika

Príspevokod užívateľa JuriF » Ut Júl 05, 2016 4:31 pm

No ja mám zatial skúsenosti len so šamponom coyote autošampon s voskom - osobne, ten vosk ani neviem či tam je.

na voskovanie používam TURTLE WAX Teflon - tekutý vosk, som s ním zatiaľ celkom spokojný, lesk auta po aplikovaní je oveľa väčší a vždy to človeka poteší :D až na to, že umývanie a voskovanie beriem ako tanec dažďa :D

na pneu používam vždy nejaký iný produkt. zatiaľ sa mi ale najviac osvedčil Carlson oživovač pneu.
Chcelo by to ešte nejakú leštenku aby som sa zbavil tých pavučín a jemných škrabancov.

Počul som, že značka ChemicalGuys je veľmi dobrá značka, rozmýšlam nad tým, že by som tam kupil dáky set.

Má niekto skúsenosti s touto značkou?
:klub:
malmi
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: Ne Aug 23, 2009 4:06 pm
Typ vozidla: ex Megane I, phase II, 1,9Dci kombi

Laguna grandtour III 2,0 dCi 96 kw
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa malmi » St Júl 06, 2016 3:41 pm

Jediné čo používam poriadne je ten istý vosk čo používa JuriF, som max spokojný, aj keď zaprší tak voda pekne stečie a auto neostane také špinavé
http://www.malovat.wbl.sk

ex megane I ph II kombi,r.v.2001, 1,9 dCi 5,3-5,5 L
laguna grandtour 2,0 dCi 6,5 L
Obrázok
JuriF
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa JuriF » St Júl 06, 2016 6:18 pm

Dnes mi prišiel tento prípravok od chemicalguys : ECOSMART-HYPER CONCETRATED 3.8l, na umývanie a na detailing auta bez prístupu k vode.
som zvedavý aký bude výsledný efekt. Podla všetkého by to mal byť všeholiek :D šampón, leštenka, vosk a neviem ešte aj čo :D
Vyhral som to na FB. Tak prečo to neskúsiť :)

Po vyskúšaní dám info či to stálo zato.
needyx
Člen
Člen
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 1:49 pm
Typ vozidla: Megane III (2014) 1,6 16V
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa needyx » Št Júl 07, 2016 5:35 am

Ja pouzivam toto:

http://profiautokozmetika.sk/obchod/det ... ie-a-vosk/

Je to super vec. Pouzivam to aj na interier a perfektne to vonia :)
Megane 1,6 16V Fitik (2014)
Fiat 500
EX: Renault Laguna 1,9 dCi (2001)
EX: Megane 1,4e LEGENDA (1996)
Foto album Legendy: http://www.needyx.sk/files/Legendaevolution.jpg

Trek Madone 4.5
Trek Crossrip
Ghost AMR 5900
Author Opus

Obrázok

http://www.needyx.sk
http://www.facka.sk
http://www.nalepsi.sk
JuriF
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa JuriF » Ne Júl 10, 2016 9:51 am

No tak som skusil ten ECOSMART-HYPER CONCETRATED od chemicalguys.

Ako píšu aj v popise produktu, je fakt vhodný na umývanie na miestach kde voda nieje. Ale asi fakt len na umývanie.
Neviem prečo som čakal od toho viacej. Čo sa týka toho, že obsahuje leštiace a voskovacie prvky, tak som mierne sklamaný. Píšu, že sa produkt dokáže vyrovnať aspoň z časti voskom najvyššej kvality - nemyslím si to. Nato akú cenu má ten produkt by som povedal, že za to asi nestojí.
Iba žeby som ja nesprávne použil ten produkt a preto to nemalo taký výsledok aký píšu v popise :D
patrn
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Júl 31, 2011 6:13 am
Typ vozidla: Megane Hatchback III
Megane Coupe I

Príspevokod užívateľa patrn » St Júl 20, 2016 6:34 pm

Renault Megane Hatchback 1.6 16V, 81kW, 2009

EX: Renault Megane Coupe 1.6 16V, 79 kW (114 PS), 2001
Fero
Člen
Člen
Dátum registrácie: So Aug 18, 2012 3:05 pm
Typ vozidla: Renault Megan kombi II, r.v. 2003, 1,6 16V, 83 kW

Príspevokod užívateľa Fero » Ne Nov 13, 2016 6:09 pm

Čaute klubáci , ja na umývanie používam šampón zo Shelliek , umýva dobre , leštenku občas zn. TurtleWax a na pneu používam silikón miešaný s vodou v pomere 1:1 ktorý používajú v
v Continentale na pneu a je dobrý
Renault Megane Grandtour 1,6 16V 83 kW ,2003
Ex: Renault Megane classic , 1,6 8V RT 1997
Lada 2105 , 1,5 , 1995
Škoda rapid 110 r , 1978

SCOTT

Návrat na "Off Topic"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní