Nové svetlá

Uvazujete nad nejakou upravou a chcete sa poradit?
Užívateľov profilový obrázok
jozefr
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: Ut Sep 29, 2009 8:46 am
Typ vozidla: Renault Megane II Grandtour 2005

Re: Nové svetlá

Príspevokod užívateľa jozefr » So Nov 15, 2014 6:00 pm

ph2 svetla su aj original xenony a aj obycajne halogenky. Zvonku vyzeraju rovnako.
Ja pred STK vyberiem HID ziarovky von dam obycajne a po STK kupim druhe hid ziarovky s kovovou paticou a dam tie. Ak by si siel do HID odporucam zhanaj rovno take s kovovou paticou. Tieto konkretne chcem kupit: http://www.ebay.co.uk/itm/221588163589
Vsimni si tu na tomto obrazku hrubku patic a material tzv ( plastic base vs metal base ):
Tie plastic base potom v ph2 svetlach koli hrubke nedrzia a vypadavaju!
Obrázok

Vsetko je to vlastne podla zakona nelegalne. Legalne sa to v podstate ale dorobit neda ako pisali chalani vyssie a aj keby si mal ostrekovace a automaticku korekciu svetelnej vysky a original xenony.

Preto som sa aj ja rozhodol pre HID. Je to najlacnejsi xenon a prejst spat k leganym svetlam znamena len vymenit ziarovky. Keby mi na tie svetla prisli asi mi zoberu technicak. Ale zatial co ma zastavili tak svetla vobec neriesili. A pochybujem ze niekedy budu vravim nesvietim divoko do modra a mam to nastavene.

Co sa tyka RS ph2 naraznika, uz to hore pisali treba ti aj ph2 svetla. Je tam iny vyrez v naraznikoch. A ako som pisal ja zhanaj take rovno s drziakmi naraznika to je ten cierny plast pod svetlom a nieje zhodny s tym ktory je na ph1 svetlach takze nepocitaj s tym ze by si to premontoval!:
Obrázok
Garaz Renault Megane II Grandtour 2005, 1.5dci 78kW (chip 89kW/301NM), 6st man. Obrázok
Alexik11
Člen
Člen
Dátum registrácie: St Sep 17, 2014 11:48 am
Typ vozidla: Renault Megane II 1,6 16 V Privilége Luxe, r.v. 2003

Príspevokod užívateľa Alexik11 » Ne Nov 16, 2014 5:23 pm

Dakujem ti velmi pekne za rady, velmi mi pomahas tymi informaciami kedze s tym nemam skusenosti.
Ohladom montaze naraznika a svetiel si mal nejaky problem? Pasuje to tam vsetko ako ma ci je nutne nieco prerabat?
Renault Megane II 1,6 16 V Privilége Luxe, r.v. 2003 83kw
jozefr
Dobrý priateľ klubu

Príspevokod užívateľa jozefr » Ne Nov 16, 2014 7:28 pm

V pohode rad pomozem, co sa tyka naraznika tak v podstate pasuje vsetko az na packu ktorou sa otvara motorovy priestor. Tu by asi tiez trebalo vymenit lebo nedosiahne na to nove miesto a musi byt inac vytocena. To ale este nemam vyriesene ani ja a otvaram to zvrchu. Dufam ze to pojde vobec vymenit. A este jedna vec ja som nemal pri RS narazniku spodny kryt motora a dufal som ze mi bude pasovat ten z povodneho ph1 naraznika. Ale to vooooobec nesedi, musel som si vyrobit vlastny spodok. Alebo treba kupit original z Renaultu za cca 120eur.
Ohladom naraznika este som nechal zalepit diery na ostrekovace ked som ho daval presriekat na moju farbu.
A este jedna vec co som chcel k svetlam. Konektor ktory som mal ja na ph1 svetlach bez problemov pasoval aj na ph2 svetla. Tak isto aj motorceky na ovladanie vysky svetiel som prelozil zo starych svetiel na ph2 lebo tie ich nemali.
Garaz Renault Megane II Grandtour 2005, 1.5dci 78kW (chip 89kW/301NM), 6st man. Obrázok
Alexik11
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa Alexik11 » So Nov 29, 2014 7:23 pm

Tak medzicasom som kupil ten RS naraznik, je to ph1, cize mi svetla budu sediet tie co mam. Ale chcem tam tie xenony dat, takze kedze su tam ostrekovace len dokupim nejake Tcka a prepojim hadicky aby to striekalo ked pustim ostrekovanie okna. Rozmyslam ci to nenapojim na zadne okno, kedze to pouzivam menej a aby som zbytocne neminal vodu :) Dam si ich nastavit nech svietia tam kde maju a pripadne ich skusim cez znameho zapisat do TP. Tak uvidim, zatial brusim naraznik, lebo exmajitel s nim musel jazdit rally, cely je dobodkovany od kamienkov :/
jozefr
Dobrý priateľ klubu

Príspevokod užívateľa jozefr » So Nov 29, 2014 9:31 pm

To je super tak to mas jednoduchsie ale pokial das HID do obycajnych svetliel tak to nikdy nenastavis...to bude stale svietit kade take. A ani ty o nic lepsie vidiet nebudes. Jedine ze by si zohnal original xenony to by davalo zmysel vymenit.
pozri toto video aky je rozdiel medzi HID v klasickom reflektore a v sosovkach.
https://www.youtube.com/watch?v=pgPNFWr7u9Y
Alexik11
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa Alexik11 » Ne Nov 30, 2014 8:36 am

Na jednej strane aj skoda, lebo tie svetla s cockou su jasne krajsie ale nevadi.
Ano ano chcem zohmat original xenony, uvidim co sa s tym da robit :)
Poriadny rozdiel takze nie je o com, tiez som si myslel, ze to nebude dobre svietit..
Na ten autoleveling sa kaslem, myslim ze ked to nastavim aby to svietilo tam kam ma tak vsetko bude v poriadku :)
bopol
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Aug 14, 2011 8:10 pm

Príspevokod užívateľa bopol » Po Dec 01, 2014 8:57 am

Na co si komplikujes zivot,nechaj tam obyc.ziarovky.Tie predfacelift svetla svietia o 50percent lepsie ako facelift s cockou.Som to porovnaval.
jozefr
Dobrý priateľ klubu

Príspevokod užívateľa jozefr » Po Dec 01, 2014 9:22 am

Pravdu povediac ja by som to asi tiez nechal tak uz len koli papierom. Kup tam OSRAM night breaker alebo nieco podobne, ked to skombinujes s DRLkami tak ti vydrzia svietit dlho.
Alexik11
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa Alexik11 » Po Dec 01, 2014 4:50 pm

Nehovoríte zle.. dnes som sa bavil s jedným známym čo robí s autami, pozná dosť pánov v zelenom, či by vedel vybaviť zapísanie do TP. Ak mi povie, že nie tak, tak asi pôjdem do originálov ako hovoríte. Ale najprv nechám úplne vypáliť Philips Extreme vision čo som nedávno kúpil, ale asi to aj trošku ľutujem. Rozhodoval som sa práve medzi NB a týmito, hľadel som na kapánek dlhšiu životnosť a bohvie čo to nie je :(

Návrat na "Tuning"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný