Cabasse a aktivny subwoofer

Uvazujete nad nejakou upravou a chcete sa poradit?
Užívateľov profilový obrázok
Tomi-BS
Priateľ klubu
Dátum registrácie: Št Sep 09, 2010 7:42 am
Typ vozidla: Megane IV Grandcoupe INTENSE 1.6SCe

Cabasse a aktivny subwoofer

Príspevokod užívateľa Tomi-BS » Ne Dec 08, 2013 2:37 pm

Ahojte...dufam,ze sa najde niekto kto by mi vedel poradit s mensim problemom...povaluje sa mi doma aktivny subwoofer a kedze zapada prachom a v lagune je kufor ako hovado a vacsinou prazdny chcel by som ho suchnut do kufra a zapojit...problem vidim len v tom ze origo radio nema vystupy na cinch ale to by som vyriesil tym prevodnikom...lenze na konektore do radia nie je tolko kablikov ako na klasickom iso konektore a navyse su vsetky sede...a vedu do amplitunera a odtial ide tiez podozrivo malo kablov a ked som to rozobral v dverach tak tam su od tej prechodky zase ine farby...

vie mi niekto poradit akym sposobom zistit ktore kabliky idu k comu a odkial najefektivnejsie a najjednoduchsie zapojit ten prevodnik??

Skusal som aj ten woofer predat ale nema on nikto zaujem...a zene je v sceniku na dve veci lebo ona nepocuva radio...
I LOVE RENAULT :)

ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
ex:Laguna 2 1.9dci
ex:Laguna 3 2.0dci

now: Megane Grandcoupe 1.6 sce
schenky
Nováčik
Dátum registrácie: Ne Okt 17, 2010 10:06 pm

Re: Cabasse a aktivny subwoofer

Príspevokod užívateľa schenky » Pi Dec 20, 2013 7:42 am

Má aktivní subwoofer vysokofrekvenční vstup? Pokud ano, stačí k němu natáhnout kabely od zadních repro. Případně sem dej fotku, kde budou vidět vstupy subwooferu ;-)
Renault Megane II 1,5dCi 60kW@70kW chip
El_Silver
Nováčik
Dátum registrácie: Pi Jan 03, 2014 11:45 am
Typ vozidla: Megane II. GrandTour 1.5DCi 63kW Mod. RaceCHIP.de, KN SportBox Filter 83kW/115Ps/305Nm 4,3L/100Km

Príspevokod užívateľa El_Silver » Ne Jan 05, 2014 12:48 pm

Pokial aj nema existuje prevodnik ako z vysokofrekvencneho na klasicke chinch a naopak .... Zaležitosť stoji asi 10e
Rozumnejšie je ale ťahať káble od rádia , odizolovať kábliky ktoré vedú na zadné reproduktory a naletovať na ne nové hlavne treba dať pozor na plus a mínus na zapojení kanálov až tak nezáleží signál sa tam sčituje ... :)

I tak by som zvažoval možno neaké použité rádio s MP3 a výstupom na woofer ... to sa rovná niekedy menšej investícii ako takéto špekulácie :)
ErtiN
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Jan 17, 2010 12:18 pm
Typ vozidla: 4 Grandtour
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa ErtiN » Po Jan 06, 2014 9:01 am

A ked mam v radiu vstavanu navigaciu tak spekulovat musim ;)
Keby som to vymenil, tak tam mam mega cierny displej navyse..
Megane 4 Grandtour Bose 1.6 dCi + Scenic Privilege 1.9 dCi + Kadjar Bose 1.6 dCi + Scenic Privilege 1.6 dCi
ex. Laguna 2 Grandtour, Megane RT dTi, R19 16V
Obrázok Obrázok
El_Silver
Nováčik
Dátum registrácie: Pi Jan 03, 2014 11:45 am
Typ vozidla: Megane II. GrandTour 1.5DCi 63kW Mod. RaceCHIP.de, KN SportBox Filter 83kW/115Ps/305Nm 4,3L/100Km

Príspevokod užívateľa El_Silver » Po Jan 06, 2014 8:29 pm

Nuž tak v tomto prípade áno :)
To by bola škoda keby ostala nevyužitá ... Tak tam platí to predošlé budem sa opakovať :D
Za rádiom na koncovke napajkovať kable a potiahnuť k woofru :) that's all
Samozrejme aj napäťovy a uzemnenie ...
Nasledne ak subwoofer nema vysokourovnovi vstup len zakupiť prevodnik a všetko by malo hrať ... :)
Tomi-BS
Priateľ klubu
Dátum registrácie: Št Sep 09, 2010 7:42 am
Typ vozidla: Megane IV Grandcoupe INTENSE 1.6SCe

Príspevokod užívateľa Tomi-BS » Št Jan 16, 2014 7:45 pm

chlapci vysvetlim to inak..prevodnik mam...problem je v tom že z rádia ide asi 5kablov.. 3su hnede a 2biele...vedu do amplitunera...odtial idu zase len biele a hnede...do reprakov...lenže ked vyberiem repraky zo zadných dverí su tam žlte a hnede...a som z toho magor že odkial to vlastne ide a kam...najradšej by som to napojil od toho radia..miesta je tam dosť...ako sa vrtat v prechodkach kde je nachuja pristup..problem je v tom že vsetky tie kable su rovnakej farby a neviem ktory kam vedie a potrebujem aj zistit ktorý je na budenie subwoofera... v sceniku som nemal problem tam bola eurokoncovka...lenže tu som v p....
I LOVE RENAULT :)

ex:Favorit 136L
ex:Clio II phase 1 1,9D Mirage
ex:Felicia 1.3MPI
ex:Clio II phase 2 1.2 8V
ex:Renault Scenic 1,6 16V
ex:Laguna 2 1.9dci
ex:Laguna 3 2.0dci

now: Megane Grandcoupe 1.6 sce

Návrat na "Tuning"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný