Športové tlmiče - montáž

Uvazujete nad nejakou upravou a chcete sa poradit?
Užívateľov profilový obrázok
Romi
Nováčik
Dátum registrácie: Št Dec 17, 2009 2:06 am
Typ vozidla: Renault Mégane Sport 225 "The Beast" 269PS 380Nm
Kontaktovať užívateľa:

Športové tlmiče - montáž

Príspevokod užívateľa Romi » Pi Jún 21, 2013 2:22 pm

Zdravím, ako som už spomínal na facebooku, mám problém s poskladaním športových tlmičov na môjho Megana, neviem ako to poskladať dokopy aby to fungovalo ako má. Všetko čo k tomu mám vyzerá takto:

samotný tlmič, dva šróby ktoré viem kde idú, dve hliníkové misky (alebo čo to je) ktoré netuším kam dať, samotný športový tlmič tak ako som ho vybalil z krabice a horné uloženie s ložiskom.

Napadlo ma že by to mohlo ísť nejako takto ako na obrázku nižšie, ale neviem kam z ložiskom, nikde mi nepasuje bez toho aby som naň vyrábal nejaké sedlá alebo niečo upravoval.

Obrázok

Skúsil som dať ložisko na vrch, teoreticky to tam sedelo ale neviem si predstaviť keď to namontujem na auto a zvalí sa na to ťažký motor, či to vydrží lebo to tam držalo na hrane ložiska nie na ploche, jediné čo ma napadlo že medzi tie dva hliníkové krúžky ide nejaké iné ložisko ktoré treba dokúpiť.

Obrázok

Fakt už neviem čo s tým, žiadny návod k tomu nebol a výrobca mi na mail odpísal že informácie o montáži "kutilom" neposkytuje. Môj otec robí 30 rokov s autami, má servis ale so športovými podvozkami tiež nemá skúsenosti, stále mi tvrdí že ložisko tam musí ísť ale nejaké špeciálne ktoré nebolo v dodávke.

Prosím poraďte niekto kto máte skúsenosti s montážou športových podvozkov, už som fakt v koncoch s toho :) :?
Renault Mégane Sport 225 "The Beast" 269PS 380Nm
mihal
Nováčik
Dátum registrácie: Ne Apr 28, 2013 7:49 am
Typ vozidla: renault megane coupe 1.6 16v

Re: Športové tlmiče - montáž

Príspevokod užívateľa mihal » Pi Jún 21, 2013 2:35 pm

ja som to stare lozisko prehodil na ten novy sportovy podvozok stiahol som to so stlačenim vzduchom... a drzalo to nič som nedaval medzi to ...potom som si nastavil vyšku v akej chcem mat auto... a nasadil...
Romi
Nováčik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Romi » Pi Jún 21, 2013 2:39 pm

A kam konkrétne si dával to ložisko? Horné uloženie si mal rovnaké ako ja? Potreboval by som detaily :roll:
mihal
Nováčik
Dátum registrácie: Ne Apr 28, 2013 7:49 am
Typ vozidla: renault megane coupe 1.6 16v

Príspevokod užívateľa mihal » Pi Jún 21, 2013 3:07 pm

nemam to fotene ale tak som to dal jak ty to mas na fotke .... presne tak isto to je keby si mal fotku zhora :)
Romi
Nováčik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Romi » St Okt 02, 2013 7:35 am

Tak nakoniec sa mi to podarilo namontovať, ale pôvodné ložisko som vyhodil, pretože mi prišlo že zaberá moc miesta strune a tým znižuje možnosti tlmenia, tak som kúpil axiálne ložiská z netu a vložil som ich medzi tie hliníkové vložky čo boli k tomu podvozku a celé to namontoval do uloženia kde bolo dosť priestoru na to. Tým som dosiahol pevné uloženie aj viac miesta pre strunu. Všetko funguje ako má a po nastavení na laserovej geometrii auto sedí ako "riť na šerbli". Som veľmi spokojný. Zatiaľ :D

Návrat na "Tuning"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný