Dedinsky tuning vyfuk

Uvazujete nad nejakou upravou a chcete sa poradit?
Užívateľov profilový obrázok
kurenco
Meganista
Dátum registrácie: Pi Máj 25, 2012 5:21 pm
Typ vozidla: R. Megane I., phase I.

Dedinsky tuning vyfuk

Príspevokod užívateľa kurenco » Št Nov 01, 2012 1:25 pm

Ahojte, ako pisem v popise mam megane 1.6 8v ktory ma vykuchany trosku kat a trochu hnili koncovy tlmic, auto nedava bohvie aky pritazlivy zvuk, chcem sa preto opytat co spravy zo zvukom ak chytim vrtacku a doladim ho neviem kam umiestnenou dierou a neviem akym vrtakom :D chcem vrtat do koncoveho tlmica ktory mam v plane ked opadne sneh a prestanu na jar solit vymenit za novy, stred mam novy uz teraz. Ma niekto z vas skusenosti z robenim dierok nashval? Kamaratovy prehnila diera na 1.3 felicii mpi neviem kde ju mal ale zvuk to malo spickovy az som mu zavidel, krasny decentny chraplak ktory sa ozyval vo vyssich otackach a pri preradovani a na volnobech krasne bublal :D chcel by som nieco podobne, napiste ak mate skusenost :)
Tu hrdy vlastnik meganeho 1.6 8v :D

Predchodca megane 1,9D 47kW
Marco
Nováčik
Dátum registrácie: St Okt 31, 2012 6:19 pm
Typ vozidla: Renault Scénic 2 1.9 dCi + Mégane Scénic 1.6e

Re: Dedinsky tuning vyfuk

Príspevokod užívateľa Marco » Št Nov 01, 2012 1:31 pm

Ja takéto úpravy neschvaľujem, pozri viem že peňazí je v dnešnej dobe málo, ale keď na niečo nemám tak to nerobím...nehovoriac o tom že to môže mať za následok dosť podstatný úbytok výkonu, radšej si našetri na nejakú koncovku a kúp si ju :wink:
Obrázok
kurenco
Meganista
Dátum registrácie: Pi Máj 25, 2012 5:21 pm
Typ vozidla: R. Megane I., phase I.

Príspevokod užívateľa kurenco » Št Nov 01, 2012 1:38 pm

neviem myslis ze koncovy tlmic ak nieje ucpany nejako ovplyvnuje spotrebu alebo vykon? mne sa to nejak nezda ale uz som to niekde cital, chcem to len skusit ak sa nevydari tak kupim novy hned, ide len oto vyskusat to :D tak ak to niekto robil a podarilo sa nech povie kam vrtat :D
Tu hrdy vlastnik meganeho 1.6 8v :D

Predchodca megane 1,9D 47kW
Marco
Nováčik
Dátum registrácie: St Okt 31, 2012 6:19 pm
Typ vozidla: Renault Scénic 2 1.9 dCi + Mégane Scénic 1.6e

Príspevokod užívateľa Marco » Št Nov 01, 2012 2:39 pm

No rád by som ti poradil ale neviem ozaj :D Viem že sused vŕtal do výfuku Babetty, lebo ho mal upchatý a čudoval sa že mu to ide stále horšie a horšie, čím tam bolo viac dier, možno na tom dačo pravdy bude :D
Obrázok
Uchotd
Nováčik
Dátum registrácie: So Apr 27, 2013 8:08 pm
Typ vozidla: R. Megane I Coach 1.6e 66kw

Príspevokod užívateľa Uchotd » Po Jún 10, 2013 5:26 pm

kup nejaký vykuchaný "tuning" koncák,rozrež,zober si rurku priemeru na tvoj vyfuk určite nie menšiu lebo si zrobíš horšie ako lepšie,a môžeš začať vrtat diery dookola celý den,čím viac dier tým lepšie,potom na tu rurku natiahneš sklenú tkaninu na laminatovanie napr. pripadne niečo nehorlavé a vnutro "tlmiča" vyplníš dajme tomu sklenou vatou pripadne niečim nehorlavým alebo tam napcháš železné kuchynské hubky na umyvanie riadu aby si mal protitlaky a nevyhadzalo ti to von tak obalenu rurku naboduješ dnu do tlmiča a vybavené,mam to presne takto spravené,užitočná rada od chlapa ktorý jazdí rally :)
Renault Megane Coupe 1.6e 66kw Kat oFF,more sound power Palubny PC a chystajúce sa dalšie vychytávky.
Obrázok
Autodiely za najlepšie ceny//

Návrat na "Tuning"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný