Prietokový ohrievač

Uvazujete nad nejakou upravou a chcete sa poradit?
Užívateľov profilový obrázok
Xear
Nováčik
Dátum registrácie: So Júl 07, 2012 9:48 pm
Typ vozidla: R. Megane I.

Prietokový ohrievač

Príspevokod užívateľa Xear » Ne Sep 16, 2012 11:00 pm

Ako sa tak blíži zima a hovorí sa, že tento rok bude zase slušná, tak by som chcel pred príchodom mínusových teplôt nahodiť do auta niečo takéto.

Kód: Vybrať všetko

http://www.normans.cz/produkty/ohrev-chladici-kapaliny/male-prutokove-ohrivace

Uvažujem z ekonomického hľadiska nad tým, že by som kúpil 500 Wattový ohrievač s tým, že ho budem zapínať tak na 90 minút pred štartom v silných mrazoch.
Tento systém v podstate nahrádza známe WEBASTO, ktoré stojí okolo 1000 eur, akurát je asi 5x jednoduchší a lacnejší :)
Premýšľal som, či pri zohrievaní vody je reálna šanca, že by pri dobrom umiestnení nádržky vedela voda v malom okruhu motora kolovať aj sama.
V podstate ako funguje kúrenie v byte / dome, ak sú použité hrubšie potrubia tak voda koluje, tu by to malo byť myslím podobné, ale v menšom merítku. Nechcem vyrábať nejaké pumpy, alebo systémy, prípadne by som prihodil k nádržke nejaké malé čerpadielko ktoré by znieslo teploty okolo 60°C.

Čo na to hovoríte? Ušetrím cez zimu baterku, motor, naftu a nebude mi v aute zima :)
Cena sa pohybuje do 100 eur

Návrat na "Tuning"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný