Strana 1 z 1

Zadná naprava

Napísané: Po Máj 14, 2018 7:42 pm
od užívateľa Masi
Caute Meganaci,po dlhšej dobe idem zase pre radu od najlepších.Po problémoch s immo sa vyskytol další neduh Meganov. Zadné torzky v prd... A chcem sa teda spýtať,ako to je s kompatibilitou náprav zo Scenica,Grandtoura. Mám 4-tycovu. A tuším na českom fóre som čítal,vraj u týchto pruzia len dve dlhšie a krátke sú len stabilizátor. A ešte ako zistim,či mám ABS alebo nie. Mám tam bubny.
Ďakujem za všetky odpovede a názory :ay:

Re: Zadná naprava

Napísané: Št Máj 24, 2018 12:59 pm
od užívateľa ALESheeno
Docital si sa dobre, pre pruzenie su naozaj vyuzite iba dve, viem to lebo ked sa nam na Scenicu zlomili tak auto uplne padlo na dorazi napriek tomu ze zvysne dve boli v poriadku.
To ze ci mas ABS zistis podla velkeho technicaku, ak by si tomu nedoveroval tak pri zapnuti klucika by sa ti spolu s kontrolkou rezervy a podobnymi mala rozsvietit na par sekund aj ABS. Ak nic take nevidis, asi mas vozidlo bez tejto funkcie.
Dalej sa da ist aj po potrubi z vystupu posilnovaca brzd, ak mas ABS tak vystup by mal smerovat to tzv. "ABS kocky" a z nej uz 4 hadicky veduce kazda ku prisluchajucemu kolesu.

Re: Zadná naprava

Napísané: Po Júl 02, 2018 2:55 pm
od užívateľa needyx
ABS zistis aj tak ze prudko zabrzdis na ceste. Ak nekope pedal a kolesa robia suvislu ciaru nemas ABS. Skusat odborucam na rovnej ceste a ideal za mokra nech si neznicis gumi :)

Ale ak sa pitas na zadne kolesa tam myslim jednotky ABS nemali ked tak iba v predu. Ci mylim sa?

Re: Zadná naprava

Napísané: Po Okt 29, 2018 5:55 pm
od užívateľa peter-1.6
ABS bolo samozrejme aj v zadu, okom to je vidiet tak ze ku kazdemu kolesu ide cierny kablik hruby asi cca3mm ,ked das dole bubon ( bavime sa o zadnej náprave ) okolo loziska su zuby, taktiez zuby je vidiet aj na poloosách vpredu stači sa pozriet do kolesa zvnutra