Palubný počítač

Nieco nefunguje na aute? Spytajte sa, mozno niekto poradi. Len pre MEGANE I.
EnTeR
Nováčik
Dátum registrácie: So Nov 07, 2015 8:59 am
Typ vozidla: Renault Megane III

Palubný počítač

Príspevokod užívateľa EnTeR » St Dec 28, 2016 10:13 am

Zdravím, Kúpil som auto Renault Megane 1,4 16V r.v. 2002 a chcel by som nejako zistiť či by si sa tam dal namontovať palubný počítač, kedže tam nič nemám viď foto. Dá sa to nejako zistiť a prípadne kúpiť nejaký PC a dať ho tam? :renmeg:

Obrázok
Užívateľov profilový obrázok
PlusMinus
Predseda klubu
Predseda klubu
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 3:02 pm
Typ vozidla: Renault Megane II. phase II, combi
Kontaktovať užívateľa:

Re: Palubný počítač

Príspevokod užívateľa PlusMinus » St Dec 28, 2016 9:12 pm

to nie je miesto palubneho PC ale displeja radia. Niektore to tam maju, toto co mas ty je skor rarita, tento odkladaci priestor namiesto displeja vidiet malokedy..
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi Dynamique - 96kw/130PS (2006)
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi Expression - 75kW/102PS (2003) - ex
Renault Megane Coupe...... 2.0 16V - 108kW/147PS (1996) - ex
+ Bike Full: CTM Rocker Xpert (2015)
+ Hard: CTM Caliber 2.0 (2013) - ex
EnTeR
Nováčik

Príspevokod užívateľa EnTeR » Št Dec 29, 2016 9:30 am

Ahá takže palubny pc býva na budíkoch tam kde mám len hodiny, najazdené km a kilometre ktoré môžem vynulovať?
ALESheeno
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Jún 05, 2016 12:55 pm
Typ vozidla: Mégane I Cabrio
Scénic RX4
Scénic I
Megane II GrandTour
Megane II Limousine

Príspevokod užívateľa ALESheeno » Št Dec 29, 2016 6:45 pm

Spravne, original palubny PC zobrazuje informacie na displeji, kde mas kilometre a ovlada sa tlacitkom oznacenym "tromi bodkami" na konci pravej packy ale ty ho tam pravdepodobne nemas kedze mas verziu bez palubaku.
Teraz neviem najst tu stranku, ale viem ze existuju nejake jednoduche univerzalne s dvojriadkovym displejom, ktory by sa dal osadit na miesto co je na fotke. Ked to najdem, postnem to sem. Neviem ako na megana, ale na feliciu to vychadzalo cca. 50€.
Alebo pockaj do leta, ja mam prave toto rozrobene, bude to cele ovladat male Arduino, mam tam 2 prietokomery a dvojriadkovy podsvieteny displej. Lenze nemam este celkom dopisany program a hlavne na stole to sice ide ale treba to este nainstalovat na palivove potrubie, pripojit k tomu cidlo tachometra a cele to v aute nainstalovat.
EnTeR
Nováčik

Príspevokod užívateľa EnTeR » Pi Dec 30, 2016 6:19 am

Ide mi o to aby som videl koľko to žere :). Ak to nájdeš tak mi to sem prosím hoď alebo počkám do leta na tvoj palubák :D
needyx
Člen
Člen
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 1:49 pm
Typ vozidla: Bicykel
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa needyx » Pi Dec 30, 2016 9:42 pm

Ak si dobre pametam tak Maverick len prehodil budiky za take co mali palubak a vymenil packy aby ho mohol ovladat a fungoval mu. Ja som od neho bral jeho budiky lebo som mal hodiny (ako mas ty) a takto som sa dostal k otackomeru. Tiez mi stacilo iba nacvaknut konektory a otackomer fungoval ako mal.

Takze mozno ak pozhanas dakde na vrakaci skus vyskusat ci by ti balubak nesiel original z vyzsej vybavi. ;)
Megane 1,6 16V Fitik (2014)
Fiat 500
EX: Renault Laguna 1,9 dCi (2001)
EX: Megane 1,4e LEGENDA (1996)
Foto album Legendy: http://www.needyx.sk/files/Legendaevolution.jpg

Trek Madone 4.5
Ghost AMR 5900
Favorit
Author Opus

Obrázok

http://www.needyx.sk
http://www.facka.sk
http://www.nalepsi.sk
ALESheeno
Člen
Člen
Scénic RX4
Scénic I
Megane II GrandTour
Megane II Limousine

Príspevokod užívateľa ALESheeno » Pi Jan 06, 2017 4:18 pm

v podstate by to ist mohlo, ak su obvody co pocitaju udaje pre palubak zakomponovane na doske v budikoch tak neni co riesit
konektory su rovnake, vsetky signaly tam podla mna idu, zalezi len aku mas vybavu a podla toho sa ti to zobrazuje
peter-1.6
Člen
Člen
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 3:13 pm
Typ vozidla: megane I. phI
megane II. phII

Príspevokod užívateľa peter-1.6 » So Jan 07, 2017 12:04 pm

pri facelfte to nebude také jednoduché ako pri starom, maverick ma starí megan presne ako aj ja, tam stacilo naozaj len vymeniť budíky + páčku a natiahnuť 2 kable do konekotra jeden do budíkov druhý k páčke a hned to funguje, pri facelifte to také lahké nieje,
spotrebu najlpesie vyrátaš natankujješ plnú vymaž počítadlo po vyjazdený nap. štvrť nádže dotankuj znova plnú vyrátaj palivo verzus km a máš presnú spotrebu lepsiu ako aký kolvek pal. pc
ALESheeno
Člen
Člen
Scénic RX4
Scénic I
Megane II GrandTour
Megane II Limousine

Príspevokod užívateľa ALESheeno » Ne Jan 08, 2017 10:22 pm

To je sice najdokonalejsi sposob ale palubak je palubak aj ked je trochu nepresny zas ma vyhodu ze vidis aktualnu spotrebu. Mne to napriklad pomohlo, ked som sa zoznamoval s autom. Idem niekde dokopca, zda sa mi ze otacky su dostacujuce ale ked podradim, tak spotreba je aj o 2l nizsia napriek vyssim otackam, nakolko ma motor pri nich lepsi krutak a nepotrebuje tak krmit palivom.
No a dalsia vec, ze mna bavi pozerat sa na to ako sa menia udaje o rychlosti, spotrebe atd.

Návrat na "Technické záležitosti Megane I."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný