Megane II 1.6 16V - Alexik

Tu prezentuju auta iba clenovia klubu.
Užívateľov profilový obrázok
Alexik11
Člen
Člen
Dátum registrácie: St Sep 17, 2014 11:48 am
Typ vozidla: Renault Megane II 1,6 16 V Privilége Luxe, r.v. 2003

Megane II 1.6 16V - Alexik

Príspevokod užívateľa Alexik11 » Št Jan 01, 2015 3:55 pm

Kúpil som ho v auguste 2014, je to ročník 2003 1.6 16V 83kw. Výbavička je Privilége luxe, polokožený interiér, dažďový, svetelný senzor, samostmievajúce spätné zrkadlo, všetky okná v elektrike plus aj elektrické spätné. Digitálna klíma atď :D

Obrázok
Obrázok
Hneď po kúpe som menil baterku keďže som nevedel v akom stave je tá predošlá a aj sa mi vybila asi po dvoch týždňoch. Zo začiatku som mal aj problémy s otáčkami. Po naštartovaní mi to neudržalo otáčky a hneď zdochlo, keď sa zahrial motor už bolo dobre ale aj na voľnobehu občas štrajkovali pri studenom motore. Diagnostika ukázala snímače vačky a kľuky plus lambda sondu. Menil som oba tie snímače (postupne po jednom), aj tak boli už dosť zle na tom keď mi ich chalan potom ukázal. Odvtedy sa autíčko snaží držať ich tam, kde treba.
No a nestihol som ho ani pofotiť a už sa mi stala menšia nehoda. Jej následky boli výmena: kapoty, blatníka, naraznika, podblatnika.

Neskôr vyzeralo asi takto :)
Obrázok

Asi pred mesiacom som menil tyče riadenia, manžety, čapy, silentbloky aj ložisko pravého náboja a aj peľový filter, ktorý bol poriadne zanesený a plný ihličia. Pred cca týždňom sa mi podarilo zohnať elektrón, keďže sa mi jeden kus zlomil na dvoch miestach a musel som zháňať len jeden kus. :bq:
Na začiatku decembra som zohnal aj RS nárazník, tak som dal na zatiaľ zbohom modrému predku :D Bolo s ním plná prdel roboty, keďže bol takmer celý doudieraný od kamienkov a museli sme sa s tým kapánek vyhrať :) Ale myslím, že to všetko stálo za to a autíčko s ním ožilo a konečne začína vyzerať kúsok po kúsku podľa predstáv :)
Obrázok

Obrázok

Keď som mal nárazník dole rovno som sa s ním trošku pohral a doplnil tam aj podsvietenie znaku plus masky :)
Obrázok
Obrázok

Medzi menšie doplnky patrí dokúpenie autokamery, výmena žiaroviek vo dverách za modré LED. Osvetlenie interiéru, kufra a ŠPZ som dal biele LED... Ešte ma tam čaká dooosť úprav, výmien a neviem čoho ešte, priebežne budem pridávať fotky a infošky ;)
Naposledy upravil/-a Alexik11 v Po Apr 20, 2015 4:04 pm, upravené celkom 5 krát.
Renault Megane II 1,6 16 V Privilége Luxe, r.v. 2003 83kw
kupis
Meganista
Dátum registrácie: Pi Jún 04, 2010 3:24 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Megane II 1.6 16V - Alexik

Príspevokod užívateľa kupis » Ut Jan 13, 2015 7:27 am

pekné!! :D
Obrázok
MEGANE 2004 1,6 16V R26-REPLICA
Alexik11
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa Alexik11 » Po Apr 20, 2015 5:01 pm

Update :)
Konečne som vymenil svetlá! :bq:
Obrázok
Pridal som aj na zákazku vyrobenú značku Renault sport z nereze :)
Obrázok
Obrázok

Ááá spojil som prezúvanie s nastriekaním strmeňov
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Výmena oleja 5W40 pri 137k :)
Alexik11
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa Alexik11 » Ut Máj 05, 2015 4:08 pm

Update:
Oprava a následné prestriekanie kapoty, blatníka a nárazníka. Výmena obmedzovača spolujazdcových dverí - konečne zmizlo to otravné pukanie!! Výmena smerovky, plastového rohu blatníka(ktorý sa nový celkom zle zháňal).
A kedže mi pri pustení ostrekovania čelného skla išli najprv stierače a až potom ostrekovač, zaradil som do cesty spätný ventil z Felicie a už to šlape ako má :bq:
Alexik11
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa Alexik11 » Po Jún 22, 2015 5:01 pm

Update:
Výmena rádia, predných reproduktorov a doplnenie zadných.
Pri zadných dverách je bolo potrebné zhodiť obloženie dverí, keďže reproduktory sú umiestnené priamo na ňom. Musel som aj upraviť okolie reproduktoru, odstrániť pár prebytočných a zavadzajúcich plastov, kedže som pri výbere reproduktorov nebral do úvahy montážnu hlbku. Do zadu som sa rozhodol pre Magnaty edícice 132, sú to koaxiálne reproduktory, pretože som vzadu nechcel robiť ďalšie otvory pre výškače. Napojenie bola hračka, dostať kúpiť redukciu pre Renault konektory na napojenie reproduktorov a kedže som mal predprípravu na zadné repro nebolo čo riešiť :P
Predné mi zabrali viac času, šoférove dvere som tiež zbavil obloženia, rovnako ich bolo treba upraviť. No pri nahadzovaní naspäť som sa rýchlo rozhodol, že spolujazdcove dvere určite spravím inak! :D :twisted: A stalo sa, dal som dole len pár vecí aby som videl dnu. Lankom z bicykla som pretiahol špagát, ktorým som neskôr pretiahol káble na svoje miesta.
Obrázok
Obrázok
Do priehradky vo dverách som umiestnil výhybku. Chcel som ju nalepiť na vrch, aby sa otvárala spolu s vekom, ale bola príliš veľká :(
Obrázok
Ako predné reproduktory som sa rozhodol použiť JBL GTO508C, tie sú komponentné. Výškový reproduktor som umiestnil na kryt spätného zrkadla. Mali naozaj bohaté príslušenstvo pre upevnenie výškových reproduktorov
Obrázok
Rádio som zvolil Pioneer MVH 370BT Vyzerá dobre a hrá minimálne rovnako :) Obasahuje aj mikrofón, čiže volanie bude teraz o niečo bezpečnejšie :D
Obrázok
Obrázok
Zadné dvere som sa rozhodol aj odtlmiť pomocou STP Anticor S, foto som radšej nerobil :P :D Ale išiel som podľa obrázkov z internetu. Predné dvere uvažujem dať odhlučniť firme, kedže tam je to komplikovanejšie.
PlusMinus
Predseda klubu
Predseda klubu
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 3:02 pm
Typ vozidla: Renault Megane II. phase II, combi
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa PlusMinus » Po Aug 17, 2015 12:23 pm

Tak vitaj medzi clenmi, Mato.
Kto bol v Maninskej, si ta dobre zapameta, ten s tym svietiacim znakom :mlove:
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi Dynamique - 96kw/130PS (2006)
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi Expression - 75kW/102PS (2003) - ex
Renault Megane Coupe...... 2.0 16V - 108kW/147PS (1996) - ex
+ Bike Full: CTM Rocker Xpert (2015)
+ Hard: CTM Caliber 2.0 (2013) - ex
needyx
Člen
Člen
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 1:49 pm
Typ vozidla: Megane III (2014) 1,6 16V
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa needyx » Ut Aug 18, 2015 5:54 am

Vitam ta medzi clenmi ;)
Megane 1,6 16V Fitik (2014)
Fiat 500
EX: Renault Laguna 1,9 dCi (2001)
EX: Megane 1,4e LEGENDA (1996)
Foto album Legendy: http://www.needyx.sk/files/Legendaevolution.jpg

Trek Madone 4.5
Trek Crossrip
Ghost AMR 5900
Author Opus

Obrázok

http://www.needyx.sk
http://www.facka.sk
http://www.nalepsi.sk
Alexik11
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa Alexik11 » Ut Aug 18, 2015 7:30 pm

My pussy!! :)
Vitám a ďakujem za uvítanie :) Hh to je mozne, som ale rad, ze to ma tak maly odber :D
jozefr
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: Ut Sep 29, 2009 8:46 am
Typ vozidla: Renault Megane II Grandtour 2005

Príspevokod užívateľa jozefr » St Aug 19, 2015 5:45 am

taktiez ta pekne vitam medzi clenmi :ay:
Garaz Renault Megane II Grandtour 2005, 1.5dci 78kW (chip 89kW/301NM), 6st man. Obrázok

Návrat na "Garáž klubu (členská sekcia)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný