...TheBeast...

Tu mozete prezentovat vase auto.
Užívateľov profilový obrázok
TheBeast
Nováčik
Dátum registrácie: Ne Jan 05, 2014 6:34 pm
Typ vozidla: Mégane Renualtsport 225

...TheBeast...

Príspevokod užívateľa TheBeast » Po Jan 20, 2014 5:14 pm

Ahojte,

chcel by som vam predstavit a zaroven si tu viest nejaky ten pribeh, ktory s mojou "beštiou" prezivame a dufam nejaky cas aj prezivat v zdravi budeme :)

Kupil som si ju po nevelmi dlhom, zato intenzivnom uvazovani a zvazovani. Nakoniec vsetko klaplo a tak od 24.11.2013, cize presne mesiac pred vianocami, som si urobil vianoce. Datum vyroby je 9/2005, uvedene do prevadzky 12/2005 cize pomerne tesne pred FL, najazdene malo pri kupe 125.886 km. Auto je po servise a par performance upravach, cize snad na nejaky cas mam snad pokoj :)

Par fotiek pre ilustraciu:

Na zimakoch v jediny den tohto roka, kedy sme zazili sneh
Obrázok

Kedze zima je aka je a ja mam k dispozici este 2 auta, tak som to 18.1.2014 prezul na leto
Obrázok

No a nejake tie fotky z poslednej akcie uz s prezutym autom
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Nejake tie videjka:

Tu este so stredovym tlmicom

Tu uz bez tlmica

Mobilom toceny onboard z vikendovej akcie na Jankovom Vrsku

Nebol este nejak cas na poriadne umytie a prelestenie ako laku, tak ani na nejaku vacsiu udrzbu interieru a hlavne teda koze. Vsetko sa napravy ako nahle bude priat pocasie a bude na to cas. Potom sa urobia aj nejake poriadne fotky celeho auta.

Kto by sa chcel dozvediet nieco viac, tak na mojom BLOGU sa docita nielen teda o Megine nejake tie prve dojmy, ale aj o malej vzorke aut, s ktorymi prichadzam do kontaktu v ramci prace (malej vzorke preto, lebo sa mi nie vzdy chce pisat :roll: )
Obrázok
MIRO
Meganista
Dátum registrácie: Ut Jan 11, 2011 12:03 pm
Typ vozidla: Megane I

Re: ...TheBeast...

Príspevokod užívateľa MIRO » Po Jan 20, 2014 5:31 pm

nazdarek,pekne autičko,a len tak moj nazor so stredovim tlmičom sa mi to viac pačilo
socialsider
Nováčik
Dátum registrácie: Št Máj 16, 2013 4:13 pm
Typ vozidla: R. Megane II, Phase I.

Príspevokod užívateľa socialsider » Po Jan 20, 2014 7:44 pm

v prvom videu 1:20 moj megane :D robis v apolle ? ak ano, tak kde parkujes ? isiel by som ho kuknut :)
R. Megane II, Phase I. 1.6 16V
PlusMinus
Predseda klubu
Predseda klubu
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 3:02 pm
Typ vozidla: Renault Megane II. phase II, combi
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa PlusMinus » Po Jan 20, 2014 9:49 pm

tiez mi viac sedi s tlmicom :D uz som zostarol, randal by mi vadil po troch km :D
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi Dynamique - 96kw/130PS (2006)
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi Expression - 75kW/102PS (2003) - ex
Renault Megane Coupe...... 2.0 16V - 108kW/147PS (1996) - ex
+ Bike Full: CTM Rocker Xpert (2015)
+ Hard: CTM Caliber 2.0 (2013) - ex
TheBeast
Nováčik

Príspevokod užívateľa TheBeast » Ut Jan 21, 2014 7:43 am

21.1.2014 - 127.777 km - absolvovana STK a EK, 2 roky mam pokoj :bq:

socialsider napísal:v prvom videu 1:20 moj megane :D robis v apolle ? ak ano, tak kde parkujes ? isiel by som ho kuknut :)

Ano robim v ABC v bloku H. Parkujem vacsinou vonku od Billy dolava smerom k byvalemu Orange. Nechodim ale stale na Megine, mam este Fiestu ST a Nissan Juke, tak to striedam.

MIRO napísal:nazdarek,pekne autičko,a len tak moj nazor so stredovim tlmičom sa mi to viac pačilo

PlusMinus napísal:tiez mi viac sedi s tlmicom :D uz som zostarol, randal by mi vadil po troch km :D

Bez tlmica je to krajsie :mrgreen: Auto stale striela do vyfuku, zvuk uz nie je taky plochy ale hlbsi. Ono o to islo, aby bol z toho prejavom viac monster. Pri beznej jazde ci ustalenych rychlostiach az do 150kmh na 6 to vobec nehuci, randal nastava az po prekroceni 3500ot a zas ked som nad touto hodnotou, tak to ma dovod a vtedy mi to nevadi, naopak, vyslovene si to ziadam. Videa inak dost skresluju aj jeden aj druhy zvuk, s tlmicom bolo tocene s fotakom bez tlmica len mobilom na parkovisku, nazivo je to uplne ine :wink: Nie je to ten styl ze huci jak maria a nejde to. Vyfuk tam je cely nerez bez katu, vzadu len sportovy tlmic maly takze nic nebrani 100oktanu krasne vyletovat z vyfukov. Navyse ako som vyssie napisal, na kazdy den mam Juke 1.6 DIG-T a este stale mam aj Fiestu ST, ale ta je momentalne na predaj, cize celkovo je Megane tak ako bola aj ST urceny na zabavu :wink:
Obrázok
socialsider
Nováčik

Príspevokod užívateľa socialsider » Ut Jan 21, 2014 7:52 am

tak by sme sa mohli dohodnut ked pojdes na megane. uz ked som ho videl na inzerate, tak ma zaujal. rad by som ho videl nazivo. ta fiesta nieje nahodou cervena s bielymi pruhmi a zalepenym prednym naraznikom "Zaciatocnikom" ? :D
TheBeast
Nováčik

Príspevokod užívateľa TheBeast » Ut Jan 21, 2014 8:06 am

Ano je to ona, taka je len jedna v SR :wink: "zavodnika" mam aj vpredu aj vzadu, troska recesie musi byt :mrgreen:
Obrázok
bopol
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Aug 14, 2011 8:10 pm

Príspevokod užívateľa bopol » Ut Jan 21, 2014 8:38 am

Inzeraty pozeram ale tohoto som na predaj nevidel.
PlusMinus
Predseda klubu
Predseda klubu
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 3:02 pm
Typ vozidla: Renault Megane II. phase II, combi
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa PlusMinus » Ut Jan 21, 2014 9:10 am

este by ma zaujimalo, niekde som cital, ze si bol fordak (4 fordy ci si len zle pametam?), preco si presedlal na Renaulta sport a nie na vyssiu radu Forda..
a ci si skalmany alebo nadseny kvalitou prevedenia.. voci FieSTe :D
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi Dynamique - 96kw/130PS (2006)
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi Expression - 75kW/102PS (2003) - ex
Renault Megane Coupe...... 2.0 16V - 108kW/147PS (1996) - ex
+ Bike Full: CTM Rocker Xpert (2015)
+ Hard: CTM Caliber 2.0 (2013) - ex
jozefr
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: Ut Sep 29, 2009 8:46 am
Typ vozidla: Renault Megane II Grandtour 2005

Príspevokod užívateľa jozefr » Ut Jan 21, 2014 9:12 am

pekny Meganik a konecne nie kupecko, nemozem si pomoct ale stvor dverak sa mi paci daleko viac a je aj praktickejsi a rovnako rychly :ay:
tak nech sluzi ako ma
Garaz Renault Megane II Grandtour 2005, 1.5dci 78kW (chip 89kW/301NM), 6st man. Obrázok
TheBeast
Nováčik

Príspevokod užívateľa TheBeast » Ut Jan 21, 2014 9:48 am

PlusMinus napísal:este by ma zaujimalo, niekde som cital, ze si bol fordak (4 fordy ci si len zle pametam?), preco si presedlal na Renaulta sport a nie na vyssiu radu Forda..
a ci si skalmany alebo nadseny kvalitou prevedenia.. voci FieSTe :D

Ano, dobre si cital a dobra otazka, tak idem na to :) Ono aj stale srdcom Fordak urcite aj som svojim sposobom. Pre mna osobne je/bol Ford TOP z beznych znaciek co sa tyka pomeru kvality/vybavy a pre mna velmi doleziteho jazdneho zazitku, aj bezne verzie su dobre ovladatelne, ST a RS to je potom naozaj basen. Zial, tak ako aj pri asi vsetkych novych modeloch ustupuje zazitok pre vodica a stale viac sa tlaci kompromis, globalizuje sa a podobne. Ford pre mna nema momentalne auto, ktore by som chcel. Vysvetlim preco. Mal som ako si spravne napisal 4 svoje vlastne Fordy, 3 relativne obycajne (Fiesta 1,25 16v, Fiesta 1.3, Focus II 1.6 TiVCT) a potom auto, na ktore nedam dopustit - moja FieSTa. Uz pri tych prvych som mal z jazdy zazitok, nejde len o vykon, rychlost ale celkovo nejaky pozitok z jazdy, podvozka...nie som len konzument, neprepravujem sa chladne z bodu A do bodu B. Zijem s autom, citim ho, staram sa on. FieSTa je je uzasna, jednoducha, hrava, mrstna, silna v pomere k vahe, ked ju vikendovo prebehnem, tak mam stale usmev od ucha k uchu. Zboznujem to auto. Zial, po troch rokoch som pocitil, ze by to chcelo zmenu. Milujem to auto, nemozem nan povedat nic zle, nekazi sa, nemenim ho kvoli problemom, ale chcem si skusit nieco ine. Ja v ramci prace, hobby a partie s ktorou jazdime mam moznost vidiet a hlavne jazdit a skusat mnozstvo vozidiel. Samozrejme skusal som Focus II ST aj RS, ale v skratke su pre mna velmi tazke na predok. Motor je uzasny, to je lokomotiva, zvukovy prejav bezkonkurencny predsa len 5 valcov nema nik. Ale nemam tam emociu a radost z jazdy. Focus I RS, je pre mna fenomenalna a najlepsia prednokolka, aku som kedy v zivote jazdil, zial, kupit ju nie je problem, ale zivit uz ano a nemyslim tym len bezin. To auto je viac special ako bezne auto a je to na nom poznat. Cize moznosti od Fordu skoncili. Novy Focus ST je pre mna osobne tragedia. Z hot hatchu urobit "prijemne" auto, no cele zle. Presli mi rukami Astry OPC, ci uz starsia H-ckova alebo nova J-ckova. H-cko som zvazoval a keby predam FieSTu skor, tak idem do nej. J-ckvoa nova je super, aj cenu si na nu viem vybavit krasnu, ale tolko penazi za auto nie som este ochotny dat. No a posledny Megane RS. Renaultom som nejak nevenoval pozornost - tym beznym - ale RS som vnimal velmi intanzivne. Ked som mal prvy krat moznost sa na nom ale zviest kusok a ochytat ho, tak to dopadlo katastrofalne, vid blog. Potom som dostal druhu sancu, kedze iny kamarat si kupil RS250 Cup, tak mi ju dal vyskusat na Babe...zamiloval som sa. Cim viac na to auto tlacis, tym lepsie funguje, zazitok a dojmy s jazdy su skvele, je to presne to, co som hladal. Zial, nakolko ponuka MRSIII je u nas zalostna a tuzba po zmene stale silnejsia a silnejsia, tak som sa pozrel aj po II. generacii. Nebola pre mna novinkou, lebo jednu Meginu RS II som skoro kupil 2 roky dozadu, oranzovu v CR. Neklaplo to, nebola v dobrom stave, ale jazda mi uz vtedy ukazala, ze nieco na tom aute je. Teraz, ked som zistil, ze znamy, s ktorym som jazdil autoslalom predava svoj Megane, tak naozaj netrvalo dlho a mal som ho doma. Zavazil stav, historia, starostlivost a velmi rozumne upravy, ktore neboli hnane do extremu. Nebolo o com. Viac som pisal v blogu.
Co sa tyka kvality, poviem narovinu, ze zazraky som necakal vzhladom na povest a kazdopadne nekupoval som si to auto kvoli kvalite spracovania interieru, ale kvoli kvalite a zazitokom z jazdy, nejaky kompromis som ochoty teda pripustit a aj som ho pripustil. Zzivanie sa trvalo asi dva tyzdne a prve dojmy boli zmiesane. Po BA mi povrzava spolujazdcov stredny stlpik a nejaky tapec, neviem ci predny ci zadny, to poriesim tlmenim. Ergonomia tiez nic moc, ale na druhu stranu ovela lepsie ako MRSIII, kde su tie male titerne tlacitka naozaj strasne. S odstupom casu je to fajn, beriem to tak, ze to nie je nove auto, je to dost tvrde (aj ked ani nie zdaleka ako FieSTa) a proste pri tych km mu nejake kozmeticky chyby viem odpusit a navyse sa daju riesit.

bopol napísal:Inzeraty pozeram ale tohoto som na predaj nevidel.

Mozno preto, ze bol na inzerate asi len 2 dni :wink:

jozefr napísal:pekny Meganik a konecne nie kupecko, nemozem si pomoct ale stvor dverak sa mi paci daleko viac a je aj praktickejsi a rovnako rychly :ay: tak nech sluzi ako ma

Ja sice 5 dver nepotrebujem, ale pride mi taky exotickejsi ako 3 dver, ktorych je vsade plno, tak si uzivam trosicku vynimocnosti medzi MRS :mrgreen: a dakujem :wink:

Asi zlomovy moment, kedy som zacal uz naozaj vazne uvazovat nad Renaultsport

Obrázok
petonumberone
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: So Máj 10, 2008 8:06 am
Typ vozidla: Renault Megane I. Phase II.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petonumberone » Ut Jan 21, 2014 11:11 am

Pekne ťa teda vítame po rôznych FB skupinách aj na "domovskej pôde" Meganov a Megaňákov :D
Mégane 1,4 16V RTE ( 1999 ) Cherry
Mégane Classic 1,4 RTE ( 1999 ) Snowie
AUDI A3 Sportback 1,4 TFSI S-tronic Attraction ( 2017 ) Vopruz durch technik

Renaut Mégane informačný portál, čoskoro Cherry Website:
http://www.renault-megane.sk

CHERRY - kráľovná Meganov 2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015,
.... Stay beautiful ....
peter-1.6
Člen
Člen
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 3:13 pm
Typ vozidla: megane I. phI
megane II. phII

Príspevokod užívateľa peter-1.6 » Ut Jan 21, 2014 12:12 pm

bopol napísal:Inzeraty pozeram ale tohoto som na predaj nevidel.

bol len chvílku, som si ho obzeral :wink:
bopol
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa bopol » Ut Jan 21, 2014 2:21 pm

A tusim sa mi nieco mari,ze 8tis bol.Inac po takomto 5dv pokukujem aj ja,syn ma za rok 18 a zena by chcela nieco mensie do mesta.
kupis
Meganista
Dátum registrácie: Pi Jún 04, 2010 3:24 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa kupis » Ut Jan 21, 2014 4:48 pm

Krasné autíčko :renmeg: ..blahopřeji a přeju hodně ujetých kilometru..a hodně zábavy za volantem RS!! :2d:
Obrázok
MEGANE 2004 1,6 16V R26-REPLICA
TheBeast
Nováčik

Príspevokod užívateľa TheBeast » Ut Jan 21, 2014 5:08 pm

Dakujem :ay:

Viete mi niekto pomoct s tymto?
http://www.forum.meganeklub.sk/phpbb3/v ... =20&t=6285
Obrázok
buffon666
Meganista
Dátum registrácie: Ne Mar 01, 2009 1:49 pm

Príspevokod užívateľa buffon666 » Ut Jan 21, 2014 6:10 pm

Vau nadherne auto, kombinacia cierna cervena je podla mma to naj. Dufam, ze budem mat v BA na teba stastie a pojdem trosku poslintat aj z blizka, vela stastnych a uzitych km prajem!
Renault Megane sedan II Komfort 2003 1,6 16V 83 KW naj. 97 000km , 205/50

Uploaded with ImageShack.us
culi70
Meganista
Dátum registrácie: Ne Mar 14, 2010 9:40 am

Príspevokod užívateľa culi70 » Ut Jan 21, 2014 7:13 pm

dobrá kára!páči sa my tiež ovela viac ako trojdverák!
aky je vykon?upraveny či iba :shock: sériovy?
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9DCI 96kw dynamique šEDA ECLYPSE r.v.2010
ex: Renault Megane II grandtour 1,9dci 88kw sportway strieborna metaliza r.v. 2005
Renault Megane I HB 1,9dti 72kw RL zelená metaliza r.v.1998
Renult 19 GTD 1,9d 47kw červena r.v.1991
jozefr
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: Ut Sep 29, 2009 8:46 am
Typ vozidla: Renault Megane II Grandtour 2005

Príspevokod užívateľa jozefr » Ut Jan 21, 2014 10:30 pm

Upravy pisal na Blogu... Výsledné čísla 269ps a 380Nm, ma tam chip a intercooler od Forge, blow off ventil, atd
Garaz Renault Megane II Grandtour 2005, 1.5dci 78kW (chip 89kW/301NM), 6st man. Obrázok
TheBeast
Nováčik

Príspevokod užívateľa TheBeast » St Jan 22, 2014 6:55 am

Dakujem za pochvaly :)

Co sa tyka pfóóómens úprav, tak je tam velky cooler, tlakove hadice, hlinikove potrubia a blow off ventil kit vsetko od Forge. Dalej je tam sanicko od Pipercross s vyvodom od predneho naraznika, De-Cat a priechodny nerezovy vyfuk len zo zadnym malym sportovym tlmicom. Vsetko to bolo optimalizovane softom od MM Racing na vyslednu hodnotu 269ps a 380nm, co vzhladom na to, ze auto nema samosvor, je aj tak vela ako nahle nie je podklad uplne idealny.

buffon666 napísal:Vau nadherne auto, kombinacia cierna cervena je podla mma to naj. Dufam, ze budem mat v BA na teba stastie a pojdem trosku poslintat aj z blizka, vela stastnych a uzitych km prajem!

Farba auta je tmava modra, nie cierna :)
Obrázok
socialsider
Nováčik

Príspevokod užívateľa socialsider » St Jan 22, 2014 8:04 am

tiez som myslel ze cierna :D
TheBeast
Nováčik

Príspevokod užívateľa TheBeast » St Jan 29, 2014 7:55 pm

Nejake tie akoze "zimne" :)

Obrázok

Obrázok
Obrázok
bopol
Člen
Člen

Príspevokod užívateľa bopol » St Jan 29, 2014 9:56 pm

Si pisal o megane aj na auto sme alebo tam niekde?
socialsider
Nováčik

Príspevokod užívateľa socialsider » Ut Feb 18, 2014 11:21 am

ako tak pozeram, tak "zavodnika" mozes lepit aj na megane :D
TheBeast
Nováčik

Príspevokod užívateľa TheBeast » Ut Feb 18, 2014 12:18 pm

To nie, bolo by to v kontraste s polepom R26.R :) Zadarilo sa dnes cestou do prace, nejaka samovrazedna pica sa rozhodla, ze pojde cez prechod, ked nemohla a dopadlo to takto...ale tak zajtra ide do servisu, takze mal by byt zas tip-top.
Obrázok

Návrat na "Garáž (nečlenská sekcia)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný