Megane euro styled

Tu mozete prezentovat vase auto.
Užívateľov profilový obrázok
813
Nováčik
Dátum registrácie: So Dec 29, 2012 2:43 pm
Typ vozidla: Megane II.

Re: Megane euro styled

Príspevokod užívateľa 813 » Ut Okt 29, 2013 6:06 pm

Hello.

Vďaka chalani za reakcie.

Aaron, svetlá by som aj ja rád tmavšie, ale neviem ako to docieliť, teda legálnou cestou. Legálne sa to dá rozobrať nastriekať parabolu a zlepiť. Lenže to sa bude rosiť, zhorší sa svietivosť, a časom sa to začne vplyvom tepla olupovať. Ak dám na ne fóliu, pri prvej hliadke prídem o techničák ( odstránením na mieste tým, že fóliu strhnem sa hádam zlutujú). AE svetlá sa mi nepáčia ani jedny, takže asi časom keď naberiem odvahu tak to poriešim fóliou, nič iné ma nenapadá... či existuje aj nejaký iný spôsob? :shock:

Culi, gumy kupuješ sebe nie kamarátom. Barumy sj Matadory sú na bežné jazdenie úplne postačujúce. Sám som uvažoval o Bravurisoch, no hektory predsa len mali čosi navrch čo sa vlastností a komfortu týka.

Shery, pán v pneuservise vie čo sú dobré pneu, pretože vyskúšal mnoho áut s viacerými gumami. Teda vskúšal, presnejšie by bolo povedať prezul. A z dojmov majiteľov aút v servise usúdil, že matadory sú zlé. Oni samozrejmé zlé niesu, len silné a rýchle auto potrebuje adekvátne obutie, len "zámožným" majiteľom na to nezostalo penazí, tak tam šupli matadory a teraz sa stažujú... Pán v pneuservise má sa svojej obstaróžnej, oplieskanej, hnilej felícií s fialovými fóliami, umavenými poloosami a vytečenými tlmičmi obuté zánovné 8 ročné yokohami.

Páni farba na strmeňoch je obyčajný sprej, odtieň Bronz. Ale je to taká medeno-zlatá-dajáka. Uvidíme ako bude farba držať, predtým držala...
aaron_93
Meganista
Dátum registrácie: Po Feb 23, 2009 8:10 pm
Typ vozidla: Renault Megane I PH 1 1.6e RT 66kW 1997

Príspevokod užívateľa aaron_93 » Ut Okt 29, 2013 7:12 pm

nie legalne zatmavenie svetiel je .... rozlepit vnutro nastreiakt kavlitnym sprajom a halvne celu pracu neodfalknut .... roist sa nebudu pokial to zlepis taktiez na 100% a kavlitnym silikonnom a k svietivosti nic sa nezmeni :) ja ich mam na mojom M1 ph1
Obrázok
Renault Megane RT 1.6 66kW rv. 1997
Renault Laguna Grandtour 1.9dCi 74kW rv 2002
Galeria: http://meganeklub.sk/phpbb3/viewtopic.php?f=12&t=5386
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » Ut Nov 05, 2013 9:23 pm

Aaron, mne to rozoberanie a striekanie svetiel príde také, neviem, také kopaničárske. Nevravím, že to zle vyzerá, ale takéto nápady som mal pred tromi - štyrmi rokmi, ešte keď som mal punto. tam som chcel dať károvanú látku do paraboly. Predsa len Megane je iná liga ako lacné, jednoduché punto, obávam sa, že aj keď to spravím poriadne, že to bude vyzerať smiešne. Uvidím, nezatracujem ani túto možnosť, ale ako som písal auto sa snažím ladiť účelne (skrátka, aby veci čo sú na ňom šli odstrániť do "úplnej" série).

Prihadzujem aj foto, ako by to vyzeralo po zásahu sprejom. Ak by som to predsa riešil, jedine fóliou, alebo Plasti dipom. Nech sa to dá dať dole.

[url]Obrázok[/url]

OK, prihadzujem aj foto spreja, ktorým som striekal strmene. Kód z vrchnáku, RAL som tam nenašiel, tak aspoň toto 1/12/277 BRONZOVA 210612

[url]Obrázok[/url]

Konečne sa mi podarilo splašiť originálne zásterky. Celé som ich obrúsil, do hladka, pôvodne tam bol drsný plast a následne som ich prestriekal čiernou leskolou, nech to ladí zo zvyšnými dielmi na aute. Pozeral som viacero diskusií a skoro všade bolo písané, že aj tak nezabránia zašpineniu auta. Rátam s tým, keby náhodou bolo aspoň trochu čisté, budem rád. Zásterky sú tam iba pre efekt, pre detail nepredpokladám, že ich reálne využijem, ale chcel som ich a som rád že sú to originály. Čoskoro nahodím na auto a odfotím.

[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]

Najbližšie ,plány s autom sú dosť vážne....prezuť na zimné gumy a prehodiť textilné koberčeky za gumené, doliať nemrznúcu zmes a navoskovať kasňu.
:ag: Ach nech už je po zime. :bx:
kupis
Meganista
Dátum registrácie: Pi Jún 04, 2010 3:24 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa kupis » St Nov 06, 2013 6:44 am

pěkné!!!
Obrázok
MEGANE 2004 1,6 16V R26-REPLICA
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » Št Nov 07, 2013 9:10 pm

Update

[url]Obrázok[/url]
Naposledy upravil/-a 813 v Št Nov 21, 2013 8:19 pm, upravené celkom 1 krát.
jozefr
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: Ut Sep 29, 2009 8:46 am
Typ vozidla: Renault Megane II Grandtour 2005

Príspevokod užívateľa jozefr » Št Nov 07, 2013 9:13 pm

pekne aj ja som si prave tieto origo zasterky kupil prednedavnom, tiez som rozmyslal o striekani ale neviem ci farba vydrzi zimu az zacnu odletovat kamienky.
zadne som uz nezohnal uz ich nevyrabaju ponukaju len nejake univerzalne, vyzeraju ale otrasne.
Garaz Renault Megane II Grandtour 2005, 1.5dci 78kW (chip 89kW/301NM), 6st man. Obrázok
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » Št Nov 07, 2013 9:40 pm

Jozef, aj ja sa bojim tých kamienkov, avšak predpokladám, že farba sa olúpe iba na mieste pri kolese. Potom tam dám čiernu lesklú fóliu a budem sa usmievať aj naďalej. Teraz mám v pláne ešte zopár detailov kým nakydá snehu.
PlusMinus
Predseda klubu
Predseda klubu
Dátum registrácie: Pi Jan 11, 2008 3:02 pm
Typ vozidla: Renault Megane II. phase II, combi
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa PlusMinus » Pi Nov 08, 2013 8:29 am

celkom pekne to ukazalo :)
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi Dynamique - 96kw/130PS (2006)
Renault Megane Grandtour 1.9 dCi Expression - 75kW/102PS (2003) - ex
Renault Megane Coupe...... 2.0 16V - 108kW/147PS (1996) - ex
+ Bike Full: CTM Rocker Xpert (2015)
+ Hard: CTM Caliber 2.0 (2013) - ex
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » So Nov 09, 2013 1:18 pm

Update, stmavil som zadné svetlá, konkrétne smerovky a cúvačky. Vyzerá to lepšie než som si myslel, je to pekne lesklá fólia, čiže kedykoľvek odstrániteľné, ale myslím, že to chlpatých nebude dráždiť, keďže to svietivosť neznižuje, je to také decentné. Konečne to bude ladiť s bočnými smerovkami a prednými hmlovkami.

[url]Obrázok[/url]
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
petonumberone
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: So Máj 10, 2008 8:06 am
Typ vozidla: Renault Megane I. Phase II.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petonumberone » So Nov 09, 2013 6:03 pm

pekne ale faceliftovym by to svedcalo este viac 8)
Mégane 1,4 16V RTE ( 1999 ) Cherry
Mégane Classic 1,4 RTE ( 1999 ) Snowie
AUDI A3 Sportback 1,4 TFSI S-tronic Attraction ( 2017 ) Vopruz durch technik

Renaut Mégane informačný portál, čoskoro Cherry Website:
http://www.renault-megane.sk

CHERRY - kráľovná Meganov 2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015,
.... Stay beautiful ....
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » So Nov 09, 2013 6:47 pm

Peťo viem, súhlasím ale svetlá by som vymenil iba pod podmienkou výmeny. Určite by som ich nekupoval iba tak a staré aby sa mi válali doma a nikto ich nebude chcieť. Bolo by to pekné, ale v aute je už mnoho penazí aby som tam utopil dalšie za takúto "zbytočnosť", navyše ak im nič neni. Jedine žeby niekto hľadal na sedana zadné svetlá, to by som ich posunul a zohnal si pofaceliftové.
jozefr
Dobrý priateľ klubu

Príspevokod užívateľa jozefr » So Nov 09, 2013 8:19 pm

Ale sak to niesu take prachy v tych svetlach, mna vysla na kombiku vymena z pred na pofaceliftove na 20eur prave zadne a 40eur lave zadne. Takze spolu na 60eur. Tie stare som odfotil odlozil do skrine a zavesil na net inzerat. Jedno zadne sa uz predalo za 30eur a druhe sa preda skor ci neskor tiez, jest si nepyta a tych 20-30eur co je v nom ma nezabije. A fakt som vyhodil peniaze uz na vacsie zbytocnosti v aute a ty urcite tiez, nie ?

Ale je pravda ze keby som to chcel riesit uz a zaraz aj predat stare a aj hlavne okamzite kupit nove tak by to bolo stalo asi viacej. Ja to dost beriem s chladnou hlavou, pockal som mozno aj pol roka pokial som kupil to druhe zadne ak nie este viac.

Inac tie svetla si spravil velmi pekne :ay:
Garaz Renault Megane II Grandtour 2005, 1.5dci 78kW (chip 89kW/301NM), 6st man. Obrázok
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » So Nov 09, 2013 9:50 pm

Jozef máš pravdu že 60€ je v pohode cena, len keď kombíkov tu v porovnaní zo sedanom jazdí oveľa viac. Skrátka sa nenájde nik kto by ich zobral a tých 60€ radšej dám do zimných gúm. Bola by to úplná zbytočná investícia, keďže ako som písal svetlám nieje nič, čiže ich nechcem skladovať v skrini, keď ich aj tak nemám kam predať. Pri svojom ex-aute som presne takto uvažoval, všetko som povymienal čo sa dalo, na aute to pomaly nebolo vidno, pritom stačilo peniaze vrážať na iné doplnky a to by bohate stačilo, respektíve menej je viac. Poučil som sa a nechcem za každú cenu vymienať funkčné veci a skladovať ich doma. Ako som na začiatku Topicu písal, budem to ladiť funkčne, účelne, decentné úpravy a veci čo sa dajú demontovať a auto preskladať do série. Punto už preskladať nešlo a preinvestoval som v ňom trojnásobok ceny auta. Megane má už 5 sadu diskov za jeden rok, zatiaľ som všetky predal, okrem tých posledných a to je cesta akou chcem ísť. Tie svetlá by sa mi doma válali, presne ako veci z punta.

Hádam som to napísal zrozumiteľne, že chápete ako to myslím, skrátka som sa na niektorých veciach poučil a nechcem opakovať tie isté chyby.
jozefr
Dobrý priateľ klubu

Príspevokod užívateľa jozefr » Po Nov 11, 2013 6:36 pm

mas pravdu samozrejme ani ja by som do toho nesiel keby nebol to prve svetlo za 20eur.

to tvoje za 20eur je tu:
http://auto.bazos.cz/inzerat/28943711/Prodam-zadni-svetlo-L-na-Renault-Megane-II-sedan.php
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » Št Nov 21, 2013 10:16 pm

Hello niečo málo nové odomňa...
Konečne som sa dokopal k podložkám pod kolesá. vpredu to je fajn, len vzadu to bolo utopené. Podložky majú hrúbku 15 mm, rozteč 4x100, stredový otvor 60,1 mm, majú TUV certifikát. Predĺžené šróby majú pevnosť 10,8 čomu som rád. Takže konečne má auto poriadne široký postoj, myslím že aj jazdné vlastnosti budú o niečo lepšie.

[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
Naposledy upravil/-a 813 v Po Nov 25, 2013 9:51 pm, upravené celkom 2 krát.
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » Št Nov 21, 2013 10:29 pm

Mal som požičanú profi zrkadlovku, aj keď neviem fotiť, rozdiel oproti foteniu s mobilom je neskutočný.

[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
culi70
Meganista
Dátum registrácie: Ne Mar 14, 2010 9:40 am

Príspevokod užívateľa culi70 » Pi Nov 22, 2013 9:39 pm

no myslim že stači napisať že super!
RENAULT MEGANE III GRANDTOUR 1,9DCI 96kw dynamique šEDA ECLYPSE r.v.2010
ex: Renault Megane II grandtour 1,9dci 88kw sportway strieborna metaliza r.v. 2005
Renault Megane I HB 1,9dti 72kw RL zelená metaliza r.v.1998
Renult 19 GTD 1,9d 47kw červena r.v.1991
buffon666
Meganista
Dátum registrácie: Ne Mar 01, 2009 1:49 pm

Príspevokod užívateľa buffon666 » Pi Nov 22, 2013 10:39 pm

Mirec kraasne fotky slintaaam, krasne mas to auto velmi, skoda, ze mi to nevyslo jaaaaaj. Konecne mam, ale prednu napravu tip top stave, som s tym konecne spokojny v zime sa mozem aspon jasit :D
Renault Megane sedan II Komfort 2003 1,6 16V 83 KW naj. 97 000km , 205/50

Uploaded with ImageShack.us
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » Po Nov 25, 2013 9:27 pm

Vďaka hošani, no aby tej radosti nebolo zas toľko v sobotu sa mi vypálila stretávačka. Tak som porušil svoje zásady a kúpil kazivé Osramy, hádam do jari vydržia. Cool Blue Intense 4200K. Ale je pravda, že svietia pekne na bielo, vlastne čo mám autá nikdy som nekúpil také tie obyčajné z pumpy. Najspokojnejší som bol paradoxne s Taiwanskou výrobou, dlho vydržia, farba nežltla a stoja polovicu Osramov. Na punte sú dodnes vyše štyri roky dennej prevádzky...Megane dal na nich niečo vyše roka...

Konečne mi dnes dorazila zásielka z Nemecka v podobe zimných gúm. Predminulú sezónu som mal nejaké Semperity 195/65 15". Minulú sezónu som odjazdil na Barumoch 205/55 16" a tento rok vyskúšam Nexen Winguard Sport 205/50 17". Sú to Kórejské plášte vo veľkom obúvané na Kia/ Hyundai v porovnávacom teste dopadli podobne ako Japonské Toyo... Na rovinu však priznám, že priorita bola cena, avšak stále nemám Čínu, no dnes som s nimi pojazdil a úplna normálka, štandardný komfort, žiaden hluk, zaujmať ma bude záber v kašovitom snehu a odvod vody v koľajach na ceste. DOT 27/13 cena 231€/ 4ks. :bq:

[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok[/url]
[url]Obrázok
[/url]
petonumberone
Dobrý priateľ klubu
Dátum registrácie: So Máj 10, 2008 8:06 am
Typ vozidla: Renault Megane I. Phase II.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petonumberone » Ut Nov 26, 2013 9:20 am

na bratislavskú zimu stačí :) tu hore by si asi nadával :)
ja tento rok 225/45 R17 Nokian WRG3
Mégane 1,4 16V RTE ( 1999 ) Cherry
Mégane Classic 1,4 RTE ( 1999 ) Snowie
AUDI A3 Sportback 1,4 TFSI S-tronic Attraction ( 2017 ) Vopruz durch technik

Renaut Mégane informačný portál, čoskoro Cherry Website:
http://www.renault-megane.sk

CHERRY - kráľovná Meganov 2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015,
.... Stay beautiful ....
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » Ut Nov 26, 2013 8:47 pm

Peťo hej stačí, ale tak zas kúpil som to také, aby som mohol jazdiť bezpečne, rýchlo, predsa len auto mám na každodenné jazdenie a často i mimo BA. Bola by blbosť dávať na auto nekvalitné gumy s argumentom, že jazdím iba po meste, kde každý ubrzdený meter sa počíta. Navyše ak mi vzadu sedí dieťa bolo by to nezodpovedné.
Dnes som uskladnil letné gumy majú najazdené cca 15 000km a dezén 6,5 mm. Povyberal som z nich kamienky, poumýval a nakoniec naimpregnoval silikónovým sprejom. Skladujem aktuálne 3 sady gúm a sadu diskov čo mám na predaj, už si pripadám jak v pneudome :lol:

[url]Obrázok[/url]
[url]Obrázok
[/url
[url]Obrázok
[/url]
[url]Obrázok
[/url]
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » Ut Nov 26, 2013 8:54 pm

Pri uskladňovaní som našiel šróbiky do originálnych diskov na priskrutkovanie stredovej krytky. Pôvodne boli na Nerva stellách, ale budú pasovať aj na iné. Mám tri kusy darujem za poštovné kto máte záujem...

[url]Obrázok
[/url]
bopol
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Aug 14, 2011 8:10 pm

Príspevokod užívateľa bopol » Ut Nov 26, 2013 9:13 pm

Petonumberone aj ja tuto zimu na nokianoch wr a3 225/45r18,uvidime ake budu.Nic v zlom ale 813 to co si napisal,ze rychlo,bezpecne....a s dietatom na zimnych nexenoch,to si robis asi srandu.Len aby ta tych usetrenych 50-100e nestalo potom viac.
813
Nováčik

Príspevokod užívateľa 813 » Ut Nov 26, 2013 9:41 pm

Bopol, srandu si nerobím vieš ísť rýchlo no pritom bezpečne. Záleží iba na tom, či si uvedomuješ všetky podmienky súvisiace s jazdou. O značkách gúm sa hádať nebudem, hlavne ak niekto odsudzuje gumy, na ktorých v živote nejadzil, prípadne počul či čítal aké sú zlé..., takých bolo... Tú rýchlosť treba rozumieť aj inak ako len že budem jazdiť rýchlo. Napríklad tak, že nebudem nikoho obmedzovať svojou zbytočne pomalou jazdou...čiže pôjdem rýchlo no bezpečne.
bopol
Člen
Člen
Dátum registrácie: Ne Aug 14, 2011 8:10 pm

Príspevokod užívateľa bopol » Ut Nov 26, 2013 10:32 pm

Kamarat mal na leone FR letne nexeny a hovoril ze nikdy viac,na suchu ok,ale za mokra 80km/h a smrt v ociach.Inac asi mas aj pravdu dat na 1.6 tie najlacnejsie gumy lebo aj s najlepsimi je problem niekam vyjst ked nemas asr,lebo to hned hrabe.Aspon u mna to tak bolo ale odjazdil som na nom 8r.

Návrat na "Garáž (nečlenská sekcia)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný